1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. BİR MUCİZE YA RAB!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

BİR MUCİZE YA RAB!

A+A-
Trabzonspor  ligin  ikinci devresindeki  klasik,  temposuz   futboluna  bir yenisini  daha  ekledi  İzmir'de. Tamamen  'şampiyonluk yarışına havlu attık'   derken  yine bir son dakika  golü  ile  galibiyete uzanan  Bordo Mavililer,  Fener'in  Karabük  deplasmanında üç  puana  uzanması ile  yine buruk bir mutlulukla ayrıldı  sahadan. 

  Gaziantepspor maçının  on birini  bozmadan   aynı tertiple İzmir'de  sahaya  çıkan  Şenol Güneş'in talebeleri,  vasatı  aşamayan ve temposu  çok düşük olan bir  90  dakika izlettiler bizlere. Maçı içerisinde  roller  hiç  değişmedi. Geçtiğimiz haftalarda olduğu  gibi  savunmada inanılmaz  bir gayret   sarfeden ve iyi oynayan bir   Giray  , Gazintep maçındaki kadar olmasa  bile ne yaptığını bilen ve olgun bir  futbolcu  görüntüsü  sergileyen  Selçuk, çalışkan bir  Serkan,  fırsatçı Burak...Devamla;   saman alevi  gibi iniş   çıkışlar  gösteren ama  dün  gece  daha gayretli gözüken   Colman,  artistik hareketlerden başka hiç bir icraatı olmayan  ve sık pas hataları ile Trabzonspor'un bu alandaki rekoruna  imza koyan Jaja  ,  çok mücadele ederek göz  dolduran ve gol  hasretini dindiren bir Umut.  Peki  futbol? Futbol yok! Pas  hataları çok. Zaman  zaman  mücadele  ve gayret!  Zaman zaman  rakip savunma hataları ile girilen pozisyonlar. Atılan iki gol de  de  biri kaleci  diğeri  savunma hatası  ön planda. Ayağa iyi  pas  yapamayan  oyunu  kanatlara yayamayan,  futbolun güzellleşmesine katkı olsun ve 'rakibi  çözelim' diye  oyuna  genşlik kazandıran bir anlayış yok. Kör  dövüşü  gibi! Temposuz ve  futbolsuz  geçen  karşılaşmada Trabzonspor,  önce  ilk devreyi  yine Burak'la önde kapattı. 88. de beraberlik golünü yedi. 89. da  Umutla  rakibi vurup teslim olmaktan kurtuldu. Yani  yine yürekler  ağızlara gelmiş vaziyette izlenen bir karşılaşma! Lakin haftalardır oynanan  futbol,  oyun temposunda var olan   vasatın gerisindeki görüntü,  Fenerbahçe'nin   de aynı haflara  denk düşen galibiyetleri,  açıkçası keyif vermiyor.
 
 Buca  deplasmanında alınan üç puan, kalan iki hafta da  daha yarışa  devam edileceğini   ,  son düdüğe kadar 'teslim' olunmayacağını gösterdi. Fakat  lider Fenerbahçe  kalan maçlar bakımından en kritik,  en önemli  virajı da kayıpsız  geçti. Bu maçlar öncesine kadar olan yüzde  51  lik şansını bana göre  son iki haftaya girilirken  yüzde  80 lere taşıdı. Ne  diyelim!  Ne yapalım! Ne yazalım! Devre arsında 'her türlü oyunlara',  ve 'kendi kalitesiz  yabancılarınıza  daikkat edin'  diye yalvarıp durduk ikaz ettik!Alay ettiler! Güldüler! 'Transfer yapmasak da şampiyonuz' dediler!!! Kısacası ne duyan, ne anlayan oldu bizleri!  Şimdi ne diyelim? Artık bize bir şey demek düşmez! Testiyi bile bile kıran veya kırdıranlara  soralım , onlar konuşsun! Biz de her Trabzonlu  gibi dua edelim:  'Yarabbi bir mucize lütfen'!
Önceki ve Sonraki Yazılar