1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bir oy ile Başkan !
Bir oy ile Başkan !

Bir oy ile Başkan !

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu seçimini yaptı

A+A-

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu'nun yeni başkanı Av. İsmail Taştan oldu.

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu başkanlık seçiminde 2 aday yarıştı. Av. İsmail Taştan’ın yanı sıra Av. Yakup Eraslan’ın başkanlık için aday olduğu seçimde; kayıtlı 38 üyeden 37’si oy kullandı.

Seçim işlemine geçilmeden önce, Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu üyesi avukatlara konuşan başkan adayı Av. İsmail Taştan, Avukatlığın birçok mesleği içerisinde barındıran bir iş kolu olduğunu belirterek, “Mesleğimizi yaparken karşılaştığımız her türlü sorunda en önde yer alacağız. Mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarımızın ekonomik sorunlarına yardımcı olacağız. Bayburt İlimizde de avukatlara mahsus bir lokal açılmasını sağlamak ve Baromuzu gereken her yerde layıkıyla temsil etmek önceliğimiz olacaktır” dedi.

Daha sonra konuşan başkan adayı Av. Yakup Eraslan ise “seçimlerin demokrat sistemin bayram günüdür” sözleriyle başladığı konuşmasında Baronun bir meslek kuruluşu olduğunu ifade ederek önceliğin meslek siyaseti olması gerektiğini söyledi. Eraslan, “Hepimizin bir siyasi görüşü vardır. Ancak bu siyasi görüşlerin temsil yeri baro değildir. Hiçbir siyasi partinin ve siyasi fikrin arka bahçesi olamayacağız. Odaklanmamız gereken husus mesleğimizdir, meslektaşlarımızdır” diye konuştu

 Konuşmaların ardında Başkanlık seçimine geçildi. Saat 17.00 de sona eren oy kullanma işleminin ardından sayım yapıldı. Kullanılan 37 oyun 19’unu alan Av. İsmail Taştan başkan seçilirken Av. Yakup Eraslan ise 18 oyda kaldı.