1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Birileri bunu kabullenemiyor!
Birileri bunu kabullenemiyor!

Birileri bunu kabullenemiyor!

"17 Aralık operasyonu bal gibi darbe girişimidir"

A+A-

Başbakan Erdoğan, Avukatlar Haftası Programı ve Hukuk Okulu 2. Sertifika Töreni'nde konuşma yaptı. 17 Aralık'ta yapılan operasyonları darbe girişimi olarak nitelendirdi. Darbe dediğimizde içeriden ya da dışarıdan birileri bunu kabullenemiyor. 17 Aralık operasyonu bal gibi darbe girişimidir" dedi.

İşte o konuşması:

"17 Aralık'ta yapılan operasyona darbe dediğimizde içeriden ya da dışarıdan birileri bunu kabullenemiyor. 17 Aralık operasyonu bal gibi darbe girişimidir. Buradan bu ülkenin vicdanı ve cesareti olan yürekli hakim ve savcılarına sesleniyorum. Bu işte size çok önemli görev düşüyor. Allah'a olan sevdanızı ortaya koyun, cesaretinizle bu paralel yapının temsilcilerini siz çökertin” dedi.

Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idam kararına da değinen Başbakan Erdoğan, “Mısır'da yerel mahkemenin verdiği kararın uygulanmayacağını, hukuk tarihine geçecek bir cinayetin işlenmeyeceğini, bu kararın bozulacağını ümit ediyorum veya ümit etmek istiyorum. Ancak bir kez daha altını çiziyorum. Vicdanı, cesareti olmayan, halkını köle gibi gören üzerinde efendileri olan bir hukuk sistemi her an cinayet işlemeye hazır bir hukuk sistemidir" diye konuştu.