1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Birini övüyorum, diğerine teşekkür ediyorum!
Birini övüyorum, diğerine teşekkür ediyorum!

Birini övüyorum, diğerine teşekkür ediyorum!

Halil Şanlı yazdı…

A+A-

Aslında Konya maçı ile ilgili yazmayacaktım. Fakat bir çocuk izledim. Sırf ona övgüler dizmek ve Sadi hocaya teşekkür etmek için yazmayı borç bildim.

 

Hami Mandıralı zorlu müsabakada onu sahaya attı. Çocuk sanki 5 yıldır bu takımın formasını giyiyor. Hiç acemilik yaşamadı. Soğukkanlı, çalışkan, çabuk, öz güveni yüksek! Yani bir futbolcuda olması gerekenlerin hemen hepsine sahip. Genç futbolcu Ramazan’ı Allah nazardan korusun. Takım savunmasına yardım ediyor! Yetmiyor, dikine gidip hücuma katkı veriyor. Yani bu ‘al topu ver yana’ tipi bir oyuncu değil. Kararlı ve dikine oynamayı seven bir çocuk! Şımarmadan, kişilik erozyonu yaşamadan sağlam basarak devam ederse, Trabzonspor alt yapıdan çok uzun bir aradan sonra ‘işte bu’ diyebileceği bir futbolcuyu kazanacak demektir. Ramazan, alt yapının tozunu çok yutmamış olsa da  oradaki gençlere örnek teşkil edecektir. Hami hocayı Muhammet Beşir konusunda da uyarmak istiyorum. Bu çocuğu küstürme lütfen. Öz güven kaybı yaşatma ona.  Muhammetlerden Beşir’e daha fazla şans ver. Diğer Muhammet’ten çok daha iyi olur, katkı yapar! Diğer Muhammet’in çok şey vermeyeceğini defalarca söylemiştik. Yönetimin  anlamsız ısrarına bir mana verememiştik de! Her ne olursa olsun, Muhammet Beşir’i kazanmaya bak. Muhammet Demir için o çocuğu kaybetme sevgili hocam!

 

Tabi Trabzonspor’un Ramazan gibi, Muhammet gibi önemli gençleri var. Yani bir maden olduğu belli. Kumaş kaliteli anlayacağınız. Bunları bulup, alt yapıya taşıyan, orada eğitip A takıma süren Sadi Tekelioğlu hocamıza da şükranlarımızı arz etmek, boynumuzun borcu. Tecrübesi, disiplini, iyi gözlemleri ile yoğurduğu bu gençlerin Trabzonspor’un geleceği noktasında ki umudumuz bir hayli fazla. Teşekkürler Sadi Hoca…

 

Trabzonspor’un Konya maçına değinmek istemiyorum. Bir maç daha hayal kırıklığı ile kapandı. Morali ve psikolojisi en üst seviyede, formda bir takım ile psikolojisi tamamen bitik , eksikleri çok, dip yapmış bir takımın maçında sürpriz olmadı. Telaşa gerek yok. Bu takımın ligde kalmaması gibi bir sıkıntı olmaz. Bugün Trabzonspor kaybederken, Sadi ve Hami hocaların dışında kimsenin bilmediği Ramazan diye bir oyuncuyu kazandı. Günün en büyük karı bu oldu. Trabzonspor camiası;  bu dönemi kenetlenerek ve yetkililer oyuncuları olayın içine daha çok çekerek, el ele aşmak ve alt yapı gerçeğinde yıllar sonra yanan ışığı görerek aşmak durumundayız.