1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. BİRLİK …
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

BİRLİK …

A+A-
Trabzonspor  taraftarı 1 Ocak günü  Trabzon’da  gövde  gösterisi yaparak  kulübünün haklarını savunma adına  güzel bir görüntü sergiledi. Sağcısı, solcusu, liberali, muhafazakarı el ele  vererek tek bir amaç için  sokakları inletti. O amaç  yalnızca  Trabzonspor’du.   
 

Trabzon’daki gösteride  yer alanlara  şapka çıkarmamak  mümkün değil. 3 temmuz  gününden itibaren  sosyal paylaşım siteleri  başta olmak üzere  takımına, kulübüne  toz kondurmayan Bordo Mavi  gönüldaşlar  her zaman tek ses  ve tek yürek oldular bu konuda.  Yöneticiler bile onlar  kadar dik  ve onlar kadar  hakkını arama noktasında  becerili  duruş sergileyemedi. Hele  bir yılbaşı gecesinin sabahında ki o yürüyüş ise  fedakarlığın,  karşılıksız  sevginin ne anlama geldiğini en iyi  gösteren türdendi. Her siyasi  eğilimden  insanların olduğu ,  Mehmet Ali Yılmaz, Özkan Sümer,  Sadri Şener, Faruk Özak sempazitanlarının   kol kola  girdiği  bir bütünlük  vardı Uzun sokakta. Çünkü onlar tabanda bütünleşmeyi sergileyerek  yalnızca  dışarıya  değil, içerideki   kurmaylara da  bütünleşme dersi  verir   gibiydiler.


Onlar karşılıksız olarak Trabzonspor  sevgisiyle sokaklara  inerken bütünleştiler ama  ne bileyim tavandakilerin  birleşmesi  pek mümkün olsun. Çünkü  yukarıda hemen herkes Trabzonspor’dan evvel kendi hesabının peşinde!  Bakınız, böyle  kritik bir süreçte  yukarıda bir tek  gövde  gösterisine  şahit oldunuz mu ?  Divanın  ‘kıytırık’  ve Trabzon sınırlarını öteye geçmeyen yazılı açıklamasının okunması  dışında ( onlar  zaten  aynı masanın domino taşları)  bir tek  gövde  gösterisi gördünüz mü ? Hayır… Gönül isterdi ki  Temmuz- Ağustos aylarında  Trabzonspor yönetimi İstanbul’da veya Ankara’da  büyük bir organizasyona  imza atsın.   İçinde  tüm eski başkanların,   asbaşkanların,  Trabzonlu  tüm siyasi lerin ,   değerli işadamı ve bürokratların  ‘biz buyuz’  diyebileceği  ,  anlamlı bir organizasyon  yapılsaydı.  Kulübe  destek ve  camia içi birlik adına  ilk adımı atacak olanlar  görevdekilerdir. Bazı  ‘  benim adıma havla – at paraya takla’ cı bukalemun  tiplerin  bunu böyle bellemesi gerekir. Yoksa yönetimdekilerin bile kendilerinden şüphe  ederek suskun kaldıkları ‘şike’ sürecinde   ‘neden kimse ayağa kalkmıyor’  demek  ahmakça ve önyargılı bir  sorgulamadır!


Sonuç olarak ‘birlik’ ve ‘kulübü kollama’   sınavını   taraftar vermiş ve sınıfı geçmiştir. İpi göğüsleyen  ve kulübüne hayat veren de taraftar olmuştur. İtici  güç yönetim olmalıyken , tam tersi ‘lokomotif’  taraftar olmuştur. Birlik yolunda  işi organize etmek, kulüp hakları için  ‘Gelin ey  arkadaşlar, ey büyükler!  Gün  küs  durma günü değildir ‘  diyecek olan yönetim ise  her zamanki gibi sınıfta kalmıştır.     
Önceki ve Sonraki Yazılar