1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Birliktelik zafere taşıdı!
Birliktelik zafere taşıdı!

Birliktelik zafere taşıdı!

“Oyuncularımıza sadece futbolu öğretmiyoruz"

A+A-

Trabzonspor U16 takımı Antrenörü Aşkın Dilli, Coca-Cola Akademi U16 Ligi finalinde Eskişehirspor 1-0 yenerek şampiyon olmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.Şampiyona boyunca oyuncuların çok iyi birliktelik sergilediğini belirten Dilli, “Fizik ve yetenek olarak iyi bir durumda olan oyuncularımız buna takım olma başarısını da ekleyince tüm maçlarda izleyicilere güzel bir futbol izlettirmeyi başardık. İyi rakiplere karşı oynadık. Örneğin Bucaspor ve Eskişehirspor iyi oyunculardan kurulu takımlar. Ama biz oyun anlayışımızı sahaya iyi yansıttığımızı ve bunun karşılığında da hak ettiğimiz şampiyonluğu kazandığımızı düşünüyoruz” dedi.

Oyuncuların tutum ve davranışlarının kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Dilli, “Bizim için şampiyonluktan daha önemlisi oyuncularımızın ortaya koyduğu futbol ve davranış şekilleriydi. Bu konuda gayet iyi olduğumuzu gözlemledik. Ayrıca yeteneklerinin yanı sıra strese karşı koyabilme becerileriyle zorlukla mücadele etme seviyelerinin ne kadar iyi olduğunu gördük” diye konuştu.

Trabzonspor Futbol Akademisi’nde oyunculara çok yönlü eğitimler verdiklerini dile getiren Dilli, “Oyuncularımıza sadece futbolu öğretmiyoruz. Tesislerimizde oluşturduğumuz dersliklerde hem eğitim yönünden eksiklerini gideriyoruz hem de psikolojik anlamda gençleri geleceğe hazırlıyoruz. Böylelikle kulübümüze daha nitelikli oyuncular kazandıracağımızı düşünüyoruz” yorumunu yaptı.