1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bitnel bomba gibi patladı!
Bitnel bomba gibi patladı!

Bitnel bomba gibi patladı!

İşte detaylar...

A+A-

Geride bıraktığımız Şubat ayında sporda yaşanan gelişmeler içinde yazılı basına yansıyan en önemli konunun, hakem Deniz Ateş Bitnel’in Galatasaray-Trabzonspor maçında gösterdiği yönetimle gündeme bomba gibi düşmesi olduğu ortaya çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress tarafından yapılan araştırmaya göre, gösterdiği 4 kırmızı kartın yanı sıra verdiği tartışmalı kararlarla da oldukça konuşulan Deniz Ateş Bitnel hakkında spor sayfalarına 1.477 haber çıktığı belirlendi. Oynanan Galatasaray-Trabzon maçı da 844 haberle gündemde yer alırken, bu maçta hakeme gösterdiği kırmızı kartla tüm Türkiye’de gündem olan Trabzonspor’lu oyuncu Salih Dursun hakkında da yazılı basında toplam 1.222 haber çıktığı saptandı.

Amedspor adından söz ettirmeyi başardı

Türkiye Kupası’nda önce gruptan çıkan ardından da Bursaspor’u eleyerek Çeyrek Final de Fenerbahçe’nin rakibi olan Amedspor, adından oldukça fazla söz ettirmeyi başardı. Bursaspor maçında aldığı ceza nedeniyle Fenerbahçe maçını seyircisiz oynamasına rağmen aldığı beraberlikle dikkat çeken Amedspor hakkında yazılı basında 1.182 haber çıktığı tespit edildi.

Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, futbolda Avrupa Kupalarında mücadele eden takımlarımız toplamda 400’ü aşkın habere konu olurken, yazılı basında Uefa Avrupa Ligi’nde Galatasaray’ın Lazio ile oynadığı maçlar 246 haberle yer alırken, Fenerbahçe’nin Lokomotiv Moskova ile oynadığı maçlar 177 haberle spor sayfalarında yer buldu. Şubat ayında futboldaki tartışmaların odağı olan Merkez Hakem Kurulu ile ilgili 586 haber çıkarken, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu hakkında da yazılı basında 288 haber yayınlandığı belirlendi. Yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı basın toplantısı ile gündeme gelen TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in de 478 haber ile spor sayfalarında yer aldığı tespit edildi.

Basketbolda ise geçtiğimiz ay Erkekler Basketbol Ligi hakkında 751 haber yayınlanırken, takımlarımızın mücadele ettiği Eurolig ve Eurocup ile ilgili de 320 haber çıktığı belirlendi. Şubat ayında Fenerbahçe’nin kazandığı Erkekler Türkiye Kupası ile ilgili de yazılı basında 279 haber yer aldığı tespit edildi.