1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. "Biz temiz bir camiayız"
"Biz temiz bir camiayız"

"Biz temiz bir camiayız"

A+A-

 Karabükspor maçı için bu şehre giden Trabzonspor'da yönetim kurulu üyesi Hasan Yener açıklamalarda bulundu. 58. madde hakkında konuşan Yener, "Her zaman olduğu gibi temiziz" dedi.
BU SEZON LİG PEK TEMİZ DEĞİL 
Hasan Yener, "Türk futbolu ciddi bir süreçten geçiyor. Bu dönem içersinde size göre lig düzgün gidiyor mu" sorusunu şu şekilde cevapladı;
"Bakın bu sene liglerin normal seyrinde devam ettiğini söylemek çok inandırıcı olmaz. Tabii ki spekülasyonlar ve söylenenler, geçen yıldan bu yıla sarkan bazı olaylar ligin normal seyrini olumsuz şekilde etkiledi.

Seyirci sayısındaki önemli bir düşüş ki bu istatistiklerde bu yüzde 47 dolayında bir azalma belirlenmiş. Bu da ligin düzgün olmadığının yada normal gitmediğinin bir göstergesidir diye düşünüyorum” dediKUPAYI İSTİYORUZ
"Futbol federasyonu bir açıklama yaptı ve şampiyon olan takım eğer şike yaptığı tespit edilirse kupası geri alınır dedi" bunun için neler söylersiniz sorusuna ise Yener, "Tabii ki bu çok speküle edilecek bir konu. Onun için burada son kararı verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu'dur. Ama biz Trabzonspor camiası olarak kupayı hak ettiğimize inanıyoruz” dedi58. MADDE İÇİN DESTEK ALIYORUZ
Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Hasan Yener, 58. madde konusunda diğer külüblerden de destek aldıklarını belirterek, "Biz futbolda bu güne kadar dik ve temiz durduk bu tavrımız bundan sonrada devam edecek.

Bu 58. madde konusunda bize diğer külüblerin desteği var. Yalnız şu da bir gerçek, yani 58. madde de şikeyle ilgili cezanın değişmesi hiçbir şekilde mümkün değil.

Ama hem şikeyle ilgili ceza ile teşvik ve teşvike teşebbüsün de aynı cezalarla sonuçlandırılması bu da pek doğru değil bana göre. Yani adam vurmayla, adam vurmaya teşebbüsün, adam öldürmeyle adam öldürmeye teşebbüsün aynı cezalarla cezalandırılmasının doğru olmayacağını düşünüyorum.

Tabii ki bunun hukuki yanı ne olur onu da hukukcular karar verecek” dedi.