1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. BİZANSIN ASKERLERİ !!!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

BİZANSIN ASKERLERİ !!!

A+A-

YETİŞEMİYORUZ….

‘Yazmayacağım diyorum. Yani biraz ara vereyim.. Kafa dinliyeyim. Bizans oyunlarını birkaç günlüğüne de olsa unutayım’ diyorum.

Olmuyor ki kardeşim!

Olmuyor ya…

Hayatları ‘Bizans’ gibi olduğu için her yeni dakika bir senaryo, bir hile, bir hurda…! Yetişemiyoruz vallahi… Boşnak Ali’ye mi ? Trabzonlu Avrupa menajerinin yaptıklarına mı ? Ya da Almanya’ da ismi şaibeye karışmış temsilciye mi yetişsek ! Adam yemin etmiş; düzgün ve şeffaf isimlerle çalışmamakta kararlı! Bunlar yetmezmiş gibi menajer Mithat çıktı bir de ortaya! Hay aksi! Yetişemiyoruz bu adamın yaptıklarına! Nasıl yetişelim? Sağlıklı bir iş yapmıyor, düzgün bir politika izlemiyor ki nefes alalım!

ÇARESİZ ZAVALLILAR !

Rezil etti bizi el aleme…

Üç kuruşluk haysiyetimizi yerle bir etti ! Şerefimizle oynadı, oynuyor … Rezil rüsvay olduk ya! Yahu; mert bir delikanlı yok mudur; şu adama ‘dur’ diyecek, bu camiada!

Fenerbahçe’ye salladı… Mangalda kül bırakmadı sözüm ona! Gitti hasta Fenerli Aydınlar’ın kuyruğuna ilk o yapıştı.

Hem de yeni dost olarak gördüğü Beşiktaş ve Galatasaray’ın peşine takılarak. Kendine has bir duruş sergilemeyi beceremedi! Tufaya getirdiler bizimkini ! Sözde Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar’a karşı görünecekti! Bizimki de yuttu zokayı…

‘Yeter ki Aziz’in karşı olduğu adamın yanında olayım’ düşüncesi ile takıldı oltaya!

Hay senin huyun kurusun, sazanı da geçtin yahu! Bugün haykırıyor lig tv ‘de: ‘Kırıkkalespor’un bile temsilcisi var bizim yok ‘! Feryat ediyor pervasızca ! Anlamıyor ki Trabzonspor’u rezil ettiğini ! Adamlar bizi dışarıdan bir b.. biliyor.

Bari ‘bu kadar küçük düşürücü şeyler söylemeyeyim’ diyemiyor!

FENERLE DEĞİL

KENDİ ADAMIYLA SAVAŞAN YÖNETİM !

Bizans oyunları başlıyor.

Buraya dikkat! Fenerbahçe ile oynamıyoruz köşe kapmacayı! Azizle falan değil yani! Kendi adamımıza karşı strateji geliştiriyoruz!

Dün; şampiyonluğumuzu elimizden aldıklarını iddia ettiklerimizle çoktan kol kola girmiş bizimkiler! Hiç tasanız, derdiniz olmasın ey Trabzonsporlular ! Hesaplaştığımız, üzerine oyunlar tertip ettiğimiz, hıyanet ve dalaletle üzerine gittiğimiz, kendi adamımız Önder Karaduman !

Karaduman kim ? Karaduman; Trabzonspor’da başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş içimizden birisi. Bizden yani… Karaduman DHMİ Genel müdürlüğü yaptığı yıllarda; bugünkü ‘Gadaşum’ amcanız(!), onun eline ayağına yapışarak; ‘ ne olur bize yardım’ diyerek, söz konusu Mehmet Ali Yılmaz tesislerinin büyütülmesi için kendisinden az katkılar sağlamadı!

Yani önemli bir bürokrattır Önder Karaduman. Bilgili, donanımlı, temsil kabiliyeti üst düzey…

Önder bey kendi ailevi dostluğuna binaen Mehmet Ali Aydınlar tarafından önce listeye alındı. Ne yaptı bizimkiler… Gidip Fenerli , Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Mersinli v.s tüm delegelere dediler ki; ‘Karaduman’ı çizin kardeşim’! Yetmedi, federasyona mektup bıraktılar: ‘Karaduman bizim adayımız, temsilcimiz, her ne zıkkımsa işte, değildir haberiniz ola’! Yani ağladılar, bir Trabzonluyu, Trabzonsporluyu görevden aldırabilmek için hamleleri pervasızca yaptılar!

Sonuç; Karaduman’ı yediler! Mehmet Ali Aydınlar bile duruma şaşırdı. Adam demiş ki ;

‘ Aman Ya Rabbi ! Ben bu Trabzonsporluları adam bilirdim ! Ya bunlar ne kadar kindar, kendi adamına karşı ne kadar haset !’…

JOKER ATALAY GÖREVE !

Federasyon Başkanı , bu şaşkınlık arasında Önder beyi devre dışı bıraktı ama gerek sayın ‘gadaşum’ hazretleri (!) , gerekse Trabzonspor yönetiminin sunduğu ilk iki ismi listeye de almadı!

Yani kısasa kısas gitti !

Aslanım Mehmet Ali , helal olsun vallahi…

Gadaşum amcam(!) Mustafa Beyazlı kardeşimizi, yönetim ise eski yönetici Metin Atasoy’u önermişti. Akılları sıra her ikisini de sokacaklardı federasyon yönetimine. Aydınlar; ‘İkisi de olmaz!Üçüncü birini önerin ’ dedi. Üçüncü isim de şirketten tombala ile çıktı! ‘Gadaşum’ amcanıza çok yakın, onun aile dostu ! Joker, sayın Erdal Atalay…

ATALAYLAR HER YERDE !

Atalay sülalesi Trabzonspor’un her yerinde! Divanda, kulüp yönetiminde , federasyonda , kulübün basın ve halkla ilişkilerinde…

Nasıl olmasınlar?

‘Gadaşum’ amcam ; elit aileleri, sosyal demokrat görünümlü, modern(!) insanları çok sever!

Hele biraz da ona itaat etsinler, iş tamamdır! Bilgi , birikim , temsil hiç önemli değildir… Aman dikkat; itaat etmede az bir aksama oldu mu(!) ‘miadı dolmuş’ diyerek anında kenara itiverir haberiniz ola! Eee ılımlı Müslümanlık anlayışında böyle kanunlar varmış, alışmak lazım artık !

ÖZGENER FEDERASYONUNU DA ARAYACAKSINIZ!

Yeni Federasyon’da Fenerbahçe; sayın Aziz Yıldırım’ın istediği tüm adamları (5 kişi) yönetime soktu. Galatasaray 4, Beşiktaş 4 üye ile takip etti! Trabzonspor ise kendi yediği Trabzonlu Karaduman’ın yerine, Kırıkkale sporla eş değer tutularak(!) tek üye Erdal Atalay’ı verebildi! Aslında onu da veremedi! Sayın Atalay ‘gadaşum’ amcanızın piyangosundan girdi de hani Trabzonsporlu ve Trabzonlu olduğu için biz böyle kabul ediyoruz.

Yani alicengiz oyunlarının, Bizans senaryolarının , kendi adamını değersiz kılmanın, samimiyetten uzak politikaların ürünü olarak havanda su dövenler, bir kez daha Trabzonspor’un elini zayıflatmayı başardı. ‘Umut Bulut’u bile arayacak bu taraftar’ demiştim geçen ki yazımda! Korkarım bu taraftar; hizmetlerinin kıymetini bilemediği Süleyman Atal’ı ve onun bağlı bulunduğu Mahmut Özgener federasyonunu da çok arayacak!

TARAFTAR AYAĞA KALKMADIKÇA

BU OYUNLAR BİTMEYECEK !

Gördünüz değil mi ? Yıllardır size diyorum ki ; bu camia kendi insanına karşı samimi değildir. Bu insanların samimiyetsizliği olduğu sürece Trabzonspor kalıcı başarılara dönemez.

Biz; iş bilen , bilgi sahibi olanları bir yerlere taşımayız!

Biz; kendimize ‘yakın mı’ - uzak mı’ veya ‘kullanabilir miyiz, kullanamaz mıyız ‘ ya da ‘itaatkar mı- değil mi’ buna bakarız!

Hemen bir misal! Suat Tekelioğlu Mesut Özil’ i , İbiseviç’i, Salihoviç’i ;

Halil Şanlı Gabriel Hainze’yi, İtalyan Miccoli’yi ve daha nicelerini önerir, ama bakmazlar!

Çünkü onların emirlerine amade değildirler de ondan!

Onlar bilgili kişilerden ‘gurur duymak’ yerine endişe ederler!

İftira atıp, değersiz kılmaya uğraşırlar!

Çünkü boynuzun kulağı geçmesinden korkacak kadar fitnelikle dolaşırlar…

Bu nedenle onlar; Bizansın askerleri gibidirler! Toplum ayağa kalkmadıkça , taraftar kulübüne sahip çıkmadıkça, oyunlarına yaşadıkları sürece devam edeceklerdir…

Not: Sayın Önder Karaduman’la yaklaşık 8 yıldır hiçbir irtibatım olmamıştır. Okurlarımın bilgisine arz ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar