1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Bize Her Yer Trabzon!"
"Bize Her Yer Trabzon!"

"Bize Her Yer Trabzon!"

İstanbul'da da bize Trabzon...

A+A-
Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Benfica ile oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçının rövanşını İstanbul'da oynamak zorunda kalacaklarını söyledi.
 
Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Benfica ile 3 Temmuz'da oynayacakları Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme rövanş maçının İstanbul'a alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Yener, Trabzon'da yapılan Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nın çok büyük bir organizasyon olduğunu belirterek, "Şu anda stat sadece bu organizasyon için düzenlenmiş durumda. 31 Temmuz'da oyunların kapanış töreninden sonra 3 Ağustos'da yapacağımız maça stadın yetişmesi mümkün değil. Yetkililerle yaptığımız görüşmede bunun mümkün olmayacağı belirtildi. Bu nedenle UEFA'ya bildirdiğimiz ikinci stat olan Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maçı oynamak zorunda kalacağız" dedi.
 
"BİZE HER YER Trabzon" SLOGANINI İstanbul'DA YİNE GÖSTERECEĞİZ"
 
Bu durumun kendilerini de üzdüğünü belirten Yener, "Elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaptığımız bu değişiklik için taraftarlarımız bizi anlayışla karşılayacaktır. Bundan kuşkumuz yok. İstanbul'daki taraftarlarımız da bizi yalnız bırakmayacaktır. 'Bize her yer Trabzon' sloganımız var. Bunu İstanbul'da da bir kez daha sergileyeceğiz. Taraftarlarla yaptığımız kombine kart sözleşmelerinde, 'Kombine kartlar sadece Trabzon'da geçerlidir' diye bir hüküm var. Yeni şiddet yasasıyla ilgili bazı hükümlerde kombine kartların il dışında geçerli olmasına engel. Üzülerek söylemeliyim ki kombine kartlar bu maçta geçerli olmayacak" diye konuştu.
 
Yener, transfer yapmayı düşünmediklerini de yenileyerek, "Trabzonspor'un kadrosuna katmak istediği yerli oyuncular belki olabilir diye düşündük. Ama şu anda kadromuzun kalitesini düşündüğünüzde katabileceğimiz yerli oyuncuyu bulmakta büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bizim asıl sorunlarımızdan biri bu. Yabancı kontenjanımız şu anda büyük ölçüde sıkıntılı. Çünkü 10 yabancı da bulundursanız bunun ancak 8'ini kadroya alabiliyorsunuz. Bu bakımdan şu anda yabancı transferiyle ilgili bir şey söylemek mümkün değil zaten" dedi.
 
"MURAT TOSUN'A DEĞER VERİYORUZ"
 
Almanya'da sakatlığı nedeniyle tedavi gören Murat Tosun'a önem verdiklerini de vurgulayan Yener, "Şu anda sağlık durumu önemli. Sağlık sorunlarını aşarsa Murat bizim çok değer verdiğimiz oyunculardan biri. Şu anda sağlık sorunlarıyla ilgileniyoruz ve o bizi engelliyor" ifadelerini kullandı.
 
"TURU GEÇEN TARAF OLMAK İSTİYORUZ"
 
Yener, Benfica maçı öncesi takımdaki morallerin yüksek olduğunu da belirterek, "Benfica çok köklü bir takım. Gerek oyuncu kadrosu gerekse bütçesiyle Avrupa da önde gelen kulüplerden biri. Geçen yıl yarı final oynadılar. Zor bir rakiple eşleştiğimizi biliyoruz. Öncelikli hedefimiz Şampiyonlar Ligi'ne kalabilmek ama olmazsa Avrupa ligine kalabilmek. Umut ediyorum ki turu geçen taraf biz oluruz" şeklinde konuştu.