1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bize Heryer Trabzon!
Bize Heryer Trabzon!

Bize Heryer Trabzon!

Trabzonlular Gecesine Yoğun İlgi...

A+A-

Almanya'da yaşayan Trabzonlular, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Wesel kentinde düzenlenen geleneksel gecede bir araya geldi.

 


Almanya'da yaşayan Trabzonlular, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Wesel kentinde düzenlenen geleneksel gecede bir araya geldi. Yoğun katılım nedeniyle gecenin yapıldığı salon tıka basa dolarken, geceye Türkiye'den davetli olarak katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yadımcısı Muhammet Balta sahnede söylediği yöre türküsüyle salondan büyük alkış aldı.

 

Duisburg Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen ve Wesel kentinde gerçekleştirilen '16.Trabzonlular Dayanışma Gecesi'ne ilgi yoğun oldu.

 

Geceye Türkiye'den Çevre ve Şehircilik Bakan Yadımcısı Muhammet Balta ve Trabzonspor'un eski futbolcusu Hami Mandıralı, Almanya'dan Duisburg Anakent Belediye başkanı Adolf Sauerland, Duisburg Uyum Meclisi başkanı Şevket Avcı ve Almanya'nın faklı kentlerinden yaklaşık iki bini aşkın Trabzonlu katıldı.

 

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan gecede Duisburg Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Osmançelebioğlu yaptığı konuşmada, "Cennet vatanımın pırlanta yürekli insanları, 16. geleneksel gecemize erişmenin heyecanı ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için, şahsım ve yönetim kurulumuz adına hepinize teşekkür ediyorum" dedi. Trabzonspor forması ve Trabzon'un yöresel kıyafetlerini giyerek geceye gelen Trabzonlular, çalınan kemençe eşliğinde ve dev halkalar halinde gece boyu horon tepti.

 

Geceye Türkiye'den katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yadımcısı Muhammet Balta sahnede hemşehrilerini selamlarken, "Size Trabzon'un her yerinden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan selam getirdim. Sizlerle bir arada olmakla oldukça mutlu oldum" dedi. Daha sonra tekrar sahneye gelen Muhammet Balta, "arkadaşlardan bir istek geldi" diyerek mikrofonu eline aldı. Saz ekibinin eşliğinde yöre türküsü söyleyen Muhammet Balta, hemşehrilerinden büyük alkış aldı.

 

Geceye katılan Hami Mandıralı da, Trabzonspor taraftarlarından yoğun ilgi gördü. Trabzonlular, Hami Mandıralı ile fotoğraf çektirebilmek için adeta bir birleriyle yarıştılar.

 

Dernek tarafından geceye katkı veren basın mensuplarına, sponsorlara ve protokol üyelerine birer teşekkür plaketi verildi.

 

Gecede sahne alan İbrahim Can, Mehmet Akyıldız, Herem, Adem Kodalak, Sinan Sami ve Karadeniz Korosu seslendirdikleri müziklerle davetlileri eğlendirdi.