1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bizi kandırmaya çalışıyorlar
Bizi kandırmaya çalışıyorlar

Bizi kandırmaya çalışıyorlar

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, kaset krizleri ile gündeme gelen MHP’lilere tepki göstererek, “Bunlar milliyetçiyim diye geçiniyorlar. Milliyetçilik edebiyatı yaparak bizi kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

A+A-

AK Parti tarafından Zorlu Grand Otel’de Gümüşhane ve Bayburt dernekleri için düzenlenen yemekli toplantıda konuşan Bayraktar, muhalefeti sert bir dille eleştirdi. MHP’de 10 kişinin istifasına neden olan kaset kriziyle ilgili açıklamalarda bulunan Bayraktar, “Kasetleri ortaya çıkarmak ayıp bir şey. Bu konu ayrı ama kasetlerle hem hal olanların, kasetleri gündeme gelenlerin konuşmaları, hakaretleri, çok ayıp konuların içine girmeleri ortada. Milliyetçiyim diye geçinenler bunlar. Milliyetçilik edebiyatı yaparak bizi kandırmaya çalışanlar bunlar” dedi.


AK Parti’ye yönelik karalama çalışmaları yapıldığına dikkat çeken Bayraktar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diyorlar ki AK Parti yanlış işler yaptı, yandaşları kayırdı diyorlar. Kardeşim Samsun-Sarp yolunu siz 16 yılda bitiremediniz. 15 aylık Hükümetlerle, 3-4 ay toplanamayan kabinelerle bitiremediniz. Gecelik faizler arttı, enflasyon hortladı, ekonomi dibe vurmuştu. Şimdi Türkiye komşularıyla sıfır problem yaşıyor. 47 ülkeyle vizeler kalktı. IMF’ye borcumuz 30 milyar dolardan 5 milyar dolara indi. Artık kendi kendimize yeten bir ülkeyiz. Şimdi ufak meselelere takılıp AK Parti Hükümetinin her alanda yapmış olduğu büyük atılımları, hizmetleri görmezden gelmek doğru olmaz”