1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Bizim rotamız belli, onlar adaletsiz kararlar almaya devam etsinler!
Bizim rotamız belli, onlar adaletsiz kararlar almaya devam etsinler!

Bizim rotamız belli, onlar adaletsiz kararlar almaya devam etsinler!

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF'nin red kararı üzerine açıklamada bulundu. Hacıosmanoğlu, "Bizim haritamız belli, onlar adaletsiz kararlar almaya devam etsinler. Önümüzdeki süreçlerde olayın yurt dışı boyutunu sürdüreceğiz" dedi.

A+A-

YURT DIŞI BOYUTUNU SÜRDÜRECEĞİZ!

Hacıosmanoğlu, basına yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden itibaren bir süreç başlattıklarını ve bunu ne olursa olsun tamamlayacaklarını belirterek, "O sezonda Trabzonspor'un şampiyon olduğu tescil edilmesi için önümüze bir harita çizdik ve o yolda devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte TFF Tahkim Kurulu'na başvurumuz olacak. Eğer buradan da bir sonuç çıkmazsa bu olayın yurt dışı boyutunu sürdüreceğiz" diye konuştu.

Alınan kararın adaletsiz olduğunu savunan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Onlar adaletsiz kararlarını almaya devam etsinler. Türkiye'de suç işleyen takımların ceza almasını sağlayan kurum TFF'dir. Yarın bu konuyla ilgili Türk futbolu dışarıdan bir ceza alırsa buna önayak olanlar o koltuklarda nasıl oturacaklar. O sezonda yapılan şike ve mahkeme kararlarının yanı sıra verilen cezalara rağmen halen bu kupa Trabzonspor'a verilmek istenmiyorsa biz de gücümüzün yettiği yere kadar hakkımızı savunacağız."

Hacıosmanoğlu ayrıca, kulübün internet sitesi aracılığıyla konuyla ilgili geniş kapsamlı bir açıklama yapacaklarını da kaydetti.