1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Böbrek hastası çocuğun sevinci !
Böbrek hastası çocuğun sevinci !

Böbrek hastası çocuğun sevinci !

Gümüşhaneli 13 yaşındaki böbrek hastası Semih Karabulut, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine söz verilen Alex imzalı Fenerbahçe formasına kavuştu.

A+A-

Başbakan Erdoğan tarafından 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilen Gümüşhane Mitingi'nde Başbakan'la birlikte kürsüye çıkan Semih'e formasını AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen verdi. İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk'le birlikte küçük Semih'i evlerinde ziyaret eden Başkan Çimen, Başbakan Erdoğan'ın selamını ileterek küçük Semih'in elini öptü.

Başbakan Erdoğan'ın mitinginde kendisine forma sözü vermesinin ardından dün kendisinin Başbakanlık'tan arandığını ve formanın gönderildiği bilgisinin kendisine verildiğini belirten Çimen, "Semih uzun süren tedavi sürecinin ardından kendisi için uygun bulunan böbreğe jet ambulans marifetiyle kavuştu. Bu mutluluk Türkiye'nin sağlıkta geldiği yeri gösteren bir örnek olma niteliği taşıyor. Başbakanımızın mitingi esnasında kendisinden forma isteyen Semih için dün beni bizzat Başbakanımız aradı ve 'Formamızıgiydirin ve ellerinden öpün, annesine babasına selamlarımı iletin' dedi" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe tutkusu ile bilinen küçük Semih Karabulut ise Başbakan Erdoğan'ın formayı göndermesinden ötürü çok mutlu olduğunu belirterek, Erdoğan'a teşekkür ederek ellerinden öptü. Gazetecilerin "Bu yıl şampiyon Fenerbahçe mi Trabzonspor mu olacak?" sorusuna "Fenerbahçe" diye cevaplandıran Semih'in oldukça mutlu olduğu gözlendi. Anne Sevinç Karabulut, Başbakan Erdoğan'a kendilerine verdiği sözü tuttuğu için teşekkür ederek, "Başbakanımız Semih'in formasını yollayıp onu çok mutlu etti. Çok seviyor Fenerbahçe'yi. Bizde onlara çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk ise Bakanlık olarak Semih Karabulut'un organ bularak sağlığına kavuşmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Organ bağışının ne kadar önemli olduğunu Semih'le bir kez daha tüm Türkiye anlamış oldu. Bakanlığımız bu konuyu daha net bir şekilde Türkiye'ye duyurmak için Semih'e reklam filmi teklifinde bulundu. Aile eğer kabul ederse Semih insanların organ nakline teşviki için reklam filminde oynayacak. Semih sağlığına kavuştuğu için çok mutluyuz.Bundan sonra da Sağlık Teşkilatı olarak organ çıktığı takdirde elimizden gelen her şeyi seferber edeceğimizi de tekrar duyurmak istiyorum" dedi. Küçük Semih daha sonra formayı üzerine giyerek formayı öptü. 7 yaşında böbrek rahatsızlığı ortaya çıkan ve 6 yıl boyunca diyaliz tedavisi gören Semih Karabulut için geçtiğimiz aylarda organ nakli yapılmış ve Semih sağlığına kavuşmuştu. Başka ilde bulunan organ ve Semih, ambulans uçakla Ankara'ya sevk edilerek organ nakli yapılmıştı.