1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bölgeyi şoke eden cinayet!
Bölgeyi şoke eden cinayet!

Bölgeyi şoke eden cinayet!

Rize’nin Derepazarı ilçesinde, İtalyan turist kafilesinin karavanlarından birine giren kimliği belirsiz bir kişi, Giorgio Bozzo'yu bıçaklayarak öldürdü, eşini de yaraladıktan sonra kaçtı. Bölge turizmi ağır yara aldı, turizmciler şokta…

A+A-

DAHA TURİST GELİR Mİ?

Rize’de yaşanan turist cinayeti şok etti. Derepazarı ilçesinde önceki gün saat 18.00 sıralarında 6 karavanla gelen İtalyan turist kafilesi, bir lokantada akşam yemeği yedikten sonra geceyi geçirmek için otoparka park ettikleri karavanlarına gitti. Saat 02.00 sıralarında karavanlardan birine üstte bulunan havalandırma penceresinden giren bir kişi, İtalyan turist Giorgio Bozzo'yu (70) bıçaklayarak öldürdü, eşini de yaraladıktan sonra kaçtı. Olay, yaralı kadın turistin çığlıkları ile olay ortaya çıktı.

2 KİŞİ GÖZALTINDA!

Ritta Bozzo’nun polise verdiği ilk ifadesinde, gece karavanın içinin karanlık olması nedeniyle saldırganın yüzünü görmediğini ancak eşinin bıçakladıktan sonra saldırganla boğuşma yaşadığını ve bu boğuşma sırasında bıçaklandığını söylediği öğrenildi. Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 2 kişiyi gözaltına alırken olayı madde bağımlısı H.K.’nın (33) gerçekleştirdiği şüphesi üzerinde duruluyor.