1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Boluspor'da istifa şoku!
Boluspor'da istifa şoku!

Boluspor'da istifa şoku!

Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu, ''Ben kulübü, bugüne kadar yapmış olduğum özverinin, yapmış olduğum hizmetin anlaşılmamasından dolayı bırakıyorum'' dedi.

A+A-

Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu, ''Ben kulübü, bugüne kadar yapmış olduğum özverinin, yapmış olduğum hizmetin anlaşılmamasından dolayı bırakıyorum'' dedi.


Semercioğlu, yönetimle birlikte kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, 31 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak kongrede kulüp başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.


Kulübü giderleri karşılayamadığı için bırakmadığını belirten Semercioğlu, ''Ben kulübü, bugüne kadar yapmış olduğum özverinin, yapmış olduğum hizmetin anlaşılmamasından dolayı bırakıyorum. Bolu'da anlaşılmadım. Şeffaf yönetim tarzım anlaşılamadı. Tamamen aleyhimde, tamamen motivasyon bozucu, ümit kırıcı olaylar nedeniyle bırakıyorum. Çalışmaktan hiç bir zaman korkmadım, korkmuyorum da. Gelecek yönetimde korksa bu kulübü almaz. Ben hiç bir zaman kimseyi karalamak düşüncesinde olmadım, herkes buraya görev yapmak için geliyor. İdareciler amatördür cebinden para verir, zaman verir, her zaman için özverilidir. Hiç bir zaman buradan para kazanmaz. Bunu herkes bilsin'' diye konuştu.


Semercioğlu, Boluspor'un tüm Boluluların takımı olduğunu vurgulayarak, ''Şahsi, kin ve nefret duyguları, böyle toplumun en önemli simgesine yansıyor. Türkiye'ye de rezil oluyoruz. Bu olaylar açık ve seçik Türkiye'ye de yansıyor. Ben böyle yansımaya alet olmak istemiyorum'' ifadesini kullandı.


Kulübün borç batağında olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildiren Semercioğlu, şunları kaydetti:


''Bu haberlerin yanlı ve sistematik olduğu aşinadır. Hadise objektif olarak değerlendirilip ele alındığında, geriye dönüp baktığımızda oyuncularına transfer teklifi alınmış ve dolayısıyla bu transferler sonucu kulübümüze kaynak yaratılmış bir durum söz konusudur. Bu kaynak tahmini olarak 2,5 milyon lira civarındadır. Yine elimizde ilerisi parlak olan bir çok genç oyuncumuz hazırlanmış ve ilerideki yıllarda kulübümüze bu vesile ile ayrı bir kaynak yaratılmıştır. Kulüpte 37 futbolcu bulunuyor. Bunların içerisinde 5 yıllık anlaşması olanlarda var, gençler var, bunun içerisinde bonservis parası kazandıracak futbolcular var. Bunlar bir sermaye, bir kaynak. Ama ben kulübün içerisini boşatsaydım, o zaman kulüp iflas etmiş diye konuşulurdu. Enkaz edebiyatı konuşulurdu. Bence bunun yapılmaması lazım. Gelecek yönetim bunu gösterecek. Kimler satılacak, kimler alınacak bunlar belli olacak.''