1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bombalı Saldırı: 2 Ölü!
Bombalı Saldırı: 2 Ölü!

Bombalı Saldırı: 2 Ölü!

2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı...

A+A-

Kerkük'te sivillere yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı.


Irak'ın kuzeyindeki kentlerinden biri olan Kerkük şehrinde sivillere yönelik gerçekleşen bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. Kerkük'te Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı bir semtte meydana gelen patlama bomba yüklü bir motosiklet ile yapıldı. Söz konusu bombalı saldırıda, çevrede de maddi hasar meydana geldi.

Olay Türkiye saati ile 09.20'de Kerkük'te Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Tissin semtinde meydana geldi. Türkmen okulunun karşısında bırakılan bir motosiklete koyulan bombanın patlaması sonucu, yoldan geçen 2 sivil hayatını kaybetti. Olayda 6 kişi de yaralandı. Çevrede bulunan 7 araç hasar görürken, yolun karşısındaki Türkmen okulunun ise patlamanın etkisi ile camları kırıldı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, sivillere yönelik düzenlenen saldırıda motosikletin kullanılması ise dikkat çekti. Polis vatandaşların şüpheli durumlara duyarlı olmasını ve kendilerine yardımcı olmaları çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde İran'da bir nükleer fizik profesörü de benzer bir yöntemle öldürülmüştü. Motorsikletli saldırganlar arabaya manyetik bombaları yapıştırarak patlatmış ve İranlı bir profesörü öldürmüştü.