1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Borç transfer kredi nedir?
Borç transfer kredi nedir?

Borç transfer kredi nedir?

Borç transfer kredi nedir?

A+A-

Bankalardan büyük kolaylık  farklı bankalarda bulunan borçlarınızı borç transfer kredisi  sayesinde tek bankada birleştirebileceksiniz.

 

Değişik değişik bankalarda  İhtiyaç kredisi, konut kredi, taşıt kredisi,  Kredi kartı, ek hesap borçlarınız var. Bu borçlarınızı zamanında ödeyemiyorsanız, . Bu borçlarınız sürekli olarak artmaya devam ediyorsa veya her biri için farklı bankaya ödeme yapıyorsanız. Artık  kolayı var.  Tüm bu borçlardan tek kalemde kurtulabilirsiniz. Farklı farklı bankalardaki borçlarınızı birleştirmeyi düşündüğünüz ve faiz olarak ödeme takvimi olarak uygun olan bankadan  Borç Transferi Kredisi kullanarak kapatabilirsiniz.

 

Başvuru Nasıl Yapılacak

 

Borç transfer kredisi için ilk olarak faiz oranı uygun ve borçlarınızı transfer etmeyi düşündüğünüz bankayı belirleyiniz. Bu bankayı  belirlerken çalışanların halka bakış açısı hoş görüsüne bakınız. Bunların yanı sıra bankanın faiz oranı.  Bankanın bankacılık işlemlerinde ki ücretlendirme politikalarına bakınız. İlk sıraya banka personel bakış açısını koymamın nedeni bir yere girdiğimizde bir gülümseme bir güzel söz  bir puan fazla ödeyeceğimiz faizden daha iyi olduğunu düşündüğümüz için.

 

Borç Transfer kredisi başvurusu yaptıktan sonra, çekeceğimiz krediyle kapatacağımız kredi ve kredi kartları borçları bankanın ekranında listelenir.  Banka krediye onay verdikten sonra diğer bankalara olan borçlarınız EFT yoluyla banka aracılığıyla ödenir.  EFT ile yapılan ödemelerde banka tarafından herhangi bir ücret alınmaz.

 

Başvuru Sırasında İstenilecek Evraklar

 

Nüfus Cüzdanı

Gelir Belgesi ( Maaş Bordrosu Vergi Levhası , Bilanço veya İşletme hesap özeti)

Kendi adına elektrik, telefon veya su faturası

Borç Transfer Kredisi Üst Miktarı Ne Kadar

 

Kamu ve özel Bankalar  borç transfer kredilerinde genel itibariyle üst tutarı 20.000 TL olarak tutuyor. Bu tutar ödeme gücünüze göre üstünde veya altında da olabiliyor. Bankalar Borç transfer kredilerinde aylık yüzde 1.15-1.93 arasında  faiz uyguluyorlar. Vade olarak ise 48 aya kadar olabiliyor. Vade uzadıkça taksit miktarı düşse de ödeyeceğimiz faiz artıyor. Çok fazla faiz ödememek için elimizden geldiği kadar vadeyi kısa tutmamız faydamıza olacaktır.

 

Asgari Tutarını veya Ödeyemediğimiz Kredi Kartı Borcunu Kredi ile Öderseniz Fazla Faiz Ödemezsiniz.

 

Aylık olarak kredi kartının sadece yüzde 30-40’lık asgari ödemesini yaparsanız.  Kredi kartında kalan tutara ödeyeceğiniz faiz oranı aylık 1.84 olur. Kredi kartı borcumuzu ayda hiç ödeyemez hale geldik. Banka temerrüt faiz ve aylık faiz uygulayacak bu da aylık 2.34 olacak.   Kredi kartı borcunu ödemek için bir bankadan borç transfer kredisi çekersek. Banka faizlerini düşününce hem daha az faiz ödeyeceğiz. Hem de kredi kartımızın borcunu ödemiş olup limitini boşa çıkaracağız. Hem de bu borcu daha az faizle 48 ay vade ile ödeyeceğiz.

 

Borç Transfer Kredisi Kimler için Avantajlı

 

Borç Transfer  kredisi, hangi bankaya ya da hangi karta borcunuz olduğunu düşünmezsiniz. Son ödeme tarihlerini karıştırmazsınız. Artık  tek borcu takip edeceğinizden hayatınız kolaylaşır. Bir çok bankada kredi kartınız veya krediniz varsa hepsinin ödeme tarihleri farklı ise borç kapatma kredisi size tam uygun demektir.