1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Bosingwa ve Güray İmzayı Attı
Bosingwa ve Güray İmzayı Attı

Bosingwa ve Güray İmzayı Attı

Trabzonspor'da Jose Bosingwa ve Güray Vural resmen imzaladı.

A+A-

  Trabzonspor'un devre arasına transfer ettiği Jose Bosingwa ve Güray Vural basın mensuplarının karşısına çıktı. İmza töreninde konuşan Bosingwa, ''Buradan hiç ayrılmamış gibiyim'' derken, Güray Vural ise ''Trabzonspor'un sol kanadında yaşanan sorunu çözeceğim'' dedi.

Öte yandan Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Büyükaydın ise, ''Transfer çalışmalarının süreceğini, son güne kadar yine girişimlerin olabileceğini'' belirtti.


İşte imza töreninden yansıyanlar ve Bosingwa ile Vural'ın ilk sözleri..


Trabzonspor'da Jose Bosingwa ve Güray Vural'ın imza töreninde öncelikle Orhan İlarslan söz aldı. İlarslan, ''Hepimizin bildiği ve taraftarımızı çok sevdiği Bosingwa arkadaşımız tekrar aramıza geldi. Kendisine iyi niyetinden ötürü Trabzonspor adına çok teşekkür ediyorum. İkinci transferimiz yönetimimizin çok istediği giray arkadaşımız. Oynadığı maçlarda çok iyi bir çıkış yakalamış umut ediyorum ki Trabzonspor'a olduğu kadar Türk futboluna da milli takım düzeyinde katkılar yapacak bir arkadaşımızdır. Her iki futbolcumuzun camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.'' dedi.


Bosingwa transferi bazı sorunları da ortadan kaldırdı!


Trabzonspor Futbol Şube sorumlusu Yılmaz Büyükaydın ise, ''Güray Vural kardeşimiz bizim sürekli takip ettiğimiz kendisini takımda görmek istediğimiz bir oyuncuydu. Akhisar takımına Alper ve Soner arkadaşımız verildi. Onlara da yeni takımlarında başarılar diliyorum. Güray da en kısa sürede takımla birlikte idmanlara çıkacak. Bosingwa'ya gelince bildiğiniz gibi geçmişte aldığımız kaliteli bir oyuncu. Sakatlık geçirmişti. Sakatlıktan sonra bazı nedenlerden dolayı aramızdan ayrılmak zorunda kalmıştı. Kendisiyle konuştum Ameliyatının başarılı geçmiş ve hazır. Maç eksiği var ama bunu da giderecektir. Kendisinin Trabzon'da olmak istemesi bizim de onu transfer etmemizde büyük etkili olmuştur. Bu yaklaşım bazı sorunlarımız da ortadan kaldırmıştır. Eski kuvvetini yakaladığında takıma katkı sağlayacağını düşünüyorum. '' dedi.


Sol kanattaki sorunu çözeceğim!


Bordo Mavili takımın yeni transferi Güray Vural ise Trabzon'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, '' Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldiğim için hem mutluyum he guruluyum. Umarım hayırlı olur. İnşallah burada da Akhisar'da gösterdiğim performansı gösteririm. Camiamıza, taraftarımıza mücadelemizle layık olmaya çalışırım . Transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben elimden geleni yapacağımı söyleyebilirim. Umarım hayırlısı olur. İnşallah mücadelemle Trabzonspor'da sol kanatta yaşanan sorunu düzeltmeye çalışacağım. '' dedi.


Tekrar Trabzonspor'a dönüş yapan Bosingwa ise imza töreninde yaptığı açıklamada ''Buradan hiç ayrılmamış gibiyim'' dedi.


Bosingwa, Trabzon'a kalben bağlı olduğunu belirtirken, ''Herkese teşekkür ediyorum. Bu basın toplantısında bizi yalnız bırakmayan gazetecilere, bu fırsatı veren tüm yönetim kuruluna sonsuz teşekkürler... Takım arkadaşlarıma teşekkürler. Sanki hiç buradan gitmemiş gibi karşılayan arkadaşlarıma teşekkürler. Taraftara da teşekkür ederim. Buradan sanki hiç ayrılmamış gibiyim. Buradan kalben hiçbir zaman ayrılamamış bir oyuncuydum zaten. O yüzden yuvama döndüğüm için mutlu olduğumu belirtmek isterim. '' dedi.


Pazartesi benim için çok erken!


Sakatlığına da değinen Bosingwa, Akhisar Belediyespor maçında oynamasının mümkün olmadığını belirtirken, ''Bildiğiniz gibi bir sakatlık süreci geçirdim. Ameliyatım iyi geçti... Antrenman da yapıyorum ama pazartesi benim için çok erken bir tarih.'' ifadelerini kullandı.


Trabzonspor'u sürekli takip ettiğini ve taraftarın buraya gelmesinde büyük etkisi olduğunu belirten Bosingwa, ''Buraya adım attığım ilk günden beri taraftar her zaman benim destekçimdi. En zor zamanlarda yanımızda oldu. Trabzon'un kendine has böyle bir özelliği var. Kimseyi yalnız bırakmaz. Trabzon'a dönüşümde taraftarın çok önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Buraya dönüşümdeki oluşan şartların en büyük faktörünün taraftar olduğunu söyleyebilirim. Maçları çok sık takip edemedim. Eş zamanlı olarak izleyemedim ama maçların kayıtlarını ertesi günlerde mutlaka izliyordum. Buradan kalp olarak hiç kopmadım. Bu şehri bu şehir yapan her şeyi çok özledim. Trabzonspor tarihinde bir ilk olduğumu yeni öğrendim. İnsanların taktirini toplamak beni mutlu ediyor. Buradaki insanlar benim hizmetlerimden, profesyonelliğimden çok memnunlar ki böyle bir tablo ortaya çıktı. Bizi tekrar Trabzonspor çatısı altında birleştirenlere çok teşekkür ediyorum.'' dedi.