1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Bosingwa Yanal'a övgü yağdırdı
Bosingwa Yanal'a övgü yağdırdı

Bosingwa Yanal'a övgü yağdırdı

Bordo-mavili takımın ligin ikinci yarısının lideri olduğunu anlatan Bosingwa, Yanal ile bazı şeylerin yerine oturduğu ve başarının otomatik olarak geldiğini söyledi

A+A-

Trabzonspor'un kaptanı Bosingwa, teknik direktör Ersun Yanal'ın takımın başına gelmesiyle oynadıkları futboldan daha fazla zevk aldıklarını söyledi. Bosingwa, bordo-mavili kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Mersin İdman Yurdu galibiyetinin takımın moral motivasyonu için çok önemli olduğunu belirterek, "İkinci deplasman galibiyetimizi aldık. Ligde de daha yukarıya çıkacağımıza inanıyorum. Gaziantepspor'u da mağlup edeceğiz" diye konuştu.

STOPERDE GAYET İYİYİM

Stoper olarak görev yapmanın kendisi için bir sorun teşkil etmediğini dile getiren deneyimli oyuncu, şöyle devam etti: "Benim için en zor pozisyon takımın dışında kalmaktır. Bu nedenle saha içinde hangi mevkide oynadığımın hiçbir önemi yok. Stoper mevkisinde de kendimi gayet iyi hissediyorum. Hocam bana nerede görev verirse orada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum."

KAPTANLIK ONUR VERİCİ

Bosingwa, Trabzonspor kaptanı olarak sahaya çıkmanın kendisi için onur verici olduğunu vurgulayarak, "Trabzonspor çok büyük bir kulüp. Ben de böyle büyük bir kulübün kaptanı olduğum için büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Böyle bir kulüpte bunu yaşamak benim için ayrı bir tecrübe" değerlendirmesinde bulundu.

BAZI ŞEYLER OTURDU

Bordo-mavili takımın ligin ikinci yarısının lideri olduğunu anlatan Bosingwa, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bundan önceki sezonda ve bundan önceki antrenörümüz zamanında takımda çok fazla değişiklikler oluyordu. Çok fazla yeni oyuncu vardı ve çok fazla sistem geliyordu. Bu değişiklikler fazla olunca doğal olarak sağlam bir yapı oluşmuyordu. Ersun hocanın gelmesiyle bazı şeyler yerine oturdu. En azından oynadığımız oyundan daha fazla zevk alıyoruz. Bu süre içerisinde oyuncular birbirini tanıdı ve birbirine alıştı. Hocanın taktiğine ve sistemine uyum sağladıktan sonra başarı otomatik olarak geliyor. Bu nedenle ikinci yarıda böyle bir çıkış yakaladığımızı düşünüyorum. Bu böyle devam edecek ve hedeflerimize ulaşacağız."

TEK TEK DÜŞÜNMEMİZ GEREK

Bosingwa, her zaman bir sonraki maça odaklandığını belirterek, "Her maç kendi içinde bir öneme sahip. Bu nedenle maç maç değerlendirmek gerekiyor. Bizim için önümüzdeki 11 maç arasındaki en önemli maç bir sonraki. Bu nedenle sezon sonunda kaçıncı olacağımızı hiç düşünmüyorum. Bu düşünce takım olarak bize katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

EVCİMEN BİR İNSANIM

Evcimen bir insan olduğunu söyleyen Bosingwa, şunları söyledi: "Yaklaşık 1.5 yıldır Trabzon'dayım. Yoğun bir antrenman ve maç trafiğimiz var. Geri kalan zamanımı genelde evde geçiriyorum. Bu sadece Trabzon için geçerli bir durum değil, önceki takımlarımda da böyleydim."