1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Böyle Bağımlılık Görülmedi!
Böyle Bağımlılık Görülmedi!

Böyle Bağımlılık Görülmedi!

Kafenin tuvaletinde doğum yaptıktan sonra...

A+A-
 Güney Kore'de internet bağımlısı kadın, kafenin tuvaletinde doğum yaptıktan sonra bebeğini öldürüp çöpe attı.


Uzak Doğu'nun meşhur ülkelerinden biri olan Güney Kore'de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İnternet bağımlısı olduğu iddia edilen bir kadın girdiği bir internet kafenin tuvaletinde doğum yaptı ve üstüne üstlük doğurduğu çocuğunu burada öldürerek çöpe attı. 

Güney Kore'de yaşanan bu olayda, kadın ağzını kapattığı poşeti internet kafenin yakınındaki bir otoparkta bulunan çöp konteynerine attı. Kadın daha sonra hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam etti. DOĞUMUN BAŞLADIĞINI BİLE FARK ETMEMİŞ 

Polis sözcüsü, son ana kadar kadının oyuna devam ettiğini, hatta oyun oynarken doğumun başladığının bile farkına varmadığını vurguladı. 

Sözcü, kadının 'çocuk cinayeti ' suçlamasıyla yargılanacağını ifade etti. 

Güney Kore hükümetinin tahminlerine göre 50 milyon nüfuslu ülkenin 2 milyonu internet ve bilgisayar oyunu bağımlısı. OYUNLAR DAHA ÖNCE DE CAN ALDI 

Ülkede internet oyunlarına bağımlılık, geçmişte de ölüm vakalarına neden olmuştu. 

2010 yılında bir anne, internette oyun oynamaktan yorgun düştüğü bir sırada üç yaşındaki oğlunu öldürmüştü. Aynı yıl 15 yaşında bir çocuk çok fazla oyun oynadığı için kendisini azarlayan annesini öldürmüş ardından intihar etmişti. 

Yine 2010'da, 41 yaşında bir erkek, eşiyle birlikte çok oyun oynayıp bebeklerini açlıktan öldürdükleri gerekçesiyle iki yıl hapse mahkum edildi.