1. YAZARLAR

  2. MEHMET GÖREN

  3. BÖYLE BİR TAKIM ŞAMPİYON OLABİLİR Mİ?
MEHMET GÖREN

MEHMET GÖREN

Yazarın Tüm Yazıları >

BÖYLE BİR TAKIM ŞAMPİYON OLABİLİR Mİ?

A+A-

Onur: Trabzonsporluluğundan şüphemiz yok, çokta güzel kaleci ama her an psikolojik ve performans anlamında takıma sıkıntı yaratabilecek bir futbolcu.

Esteban : Taraftarlar olarak daha tam tanıyamadık muallakta.

Durica: Tam bir profesyonel, futbola saygı duyan ve futbolu meslek edinen bir futbolcu. Trabzonspor İstanbul takımları ile baş etmek istiyorsa bu tarz futbolculara çok ihtiyacı var.

Uğur Demirok: Trabzonspor takımında alternatif olarak düşünülebilecek bir futbolcu.

Tomas Hubocan: Bir sezonda gerçek performansını ne kadar yansıtabilir bilmiyorum ama forma giydikçe daha iyi olacağını, hatta satın alma opsiyonu kullanılarak alınabileceğini düşünüyorum.

Mustafa Akbaş: Üzerindeki o baskıyı atabilirse Trabzonspor’a uzun yıllar hizmet edebilir.

Emanuel Mas: Trabzonspor’a transfer olduktan sonra forma giydiği ilk haftalardaki performansından çok uzakta bir Mas var şuan sahada. Bu performansı ile ilk 11’i kesinlikle hak etmiyor ki böyle giderse Trabzonspor yeni bir sol bek aramak zorunda kalacak ya da bir şekilde takıma kazandırılmak zorunda.

Pereira: Çalışkan, azimli, gayretli… Bana Serkan Balcı’yı anımsatıyor oyun tarzı ile ama ondan daha sağlam ve akıllı bir oyun tarzı var. Keşke yaşı biraz daha genç olsaydı. Trabzonspor’un hayallerine ulaşmasında uzun vadede  önemli yer edinebilecek bir oyuncu profili var.

Kamil Ahmet Çörekçi: İyi bir alternatif…

Okay Yokuşlu: Okay Yokuşlu’nun üzerinde bir rehavet var ve bu performansına da yansıyor.Terapi şart.

Onazi: Trabzonspor’un şu anki orta saha performansında ve hamle oyuncusu olarak daha fazla süre alması gerekiyor.

Kuçka: Gerçekten tank gibi oyuncu. Yere sağlam basan ve ikili mücadeleleri genelde kazanan bir oyuncu ancak her zaman destekli oynaması gerekiyor. Onun yapabileceği hataları kapatabilecek hızlı bir oyuncu olması gerekiyor etrafında. Daha uyum sürecinde. Rezil de edebilir vezir de.

Sosa: Fizik olarak sadece görüntüsü iyi. Spor programlarında bakmayın hazır gelmiş vs muhabbetlerine. Bu futbolcu fizik gücü olarak kesinlikle yetersiz ve istekli de değil.

Abdülkadir Ömür: Gümbür gümbür geliyor. İnşallah Türk futbolunun sembolleşen oyuncularından birisi olacak ve üzerinde durulursa,Avrupa’da da bizi layıkı ile temsil edeceğini düşünüyorum.

Matus Bero: İyi niyetli mücadeleci ama yetersiz.

Yusuf Yazıcı: Kendine çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yaşı çok genç takımdaki bazı oyuncular gibi kesinlikle düşünmemesi gerekiyor. Kendince sıkıntılar çekecektir ama şu anı değil bir 5-6 yıl sonra kendini nerede, nasıl görmek istiyor bunun muhasebesini çok iyi yapıp şartlar ne kadar zor olursa olsun bunun gerekliliklerini elinden geldiğince yerine getirmesi gerekiyor.

Bongonda: Kumaşı belli. Kaliteli ve teknik bit futbolcu. Özellikle ikinci yarı takımın yorulmaya başladığı anlarda hızı ve tekniği ile Trabzonspor’a çok faydalı olabilecek bir futbolcu. Hiç oynatılmamasını yadırgıyorum açıkçası.

Castillo: Sıklıkla yaptığı dengesiz top sürüşlerini düzeltirse ve şut özelliğini geliştirirse bu takıma puan ve puanlar kazandırır. Kesinlikle süre alması gereken oyunculardan bir tanesi.

Olcay Şahan: Geçen sezonun üzerine koymuş bir Olcay Şahan var sahada ancak yine de Olcay, Abdülkadir, Castillo ve Bongonda dengesinin iyi sağlanması gerekiyor.

Volkan Şen: Ne şekilde alınırsa alınsın fazlalık, fuzuli masraf…

Burak Yılmaz: Uzun bir ardan sonra “Kıral geri döndü” sloganlarıyla transfer edilen Burak Yılmaz şuana kadar ligde 7 gol atmış olsa da şahsi fikrim Rodallega kadar yetenekli bir futbolcu değil. Bu zengin kadro Burak Yılmaz endeksli bir oyun oynamaya çalışırsa da büyük hata yapar diye düşünüyorum. Burak Yılmaz ile alakalı en büyük eleştirilerimden bir tanesi de çoğu maçta gereğinden fazla oyunda kalması. Çıkartılması gerekiyorsa Rodallega gibi bir oyuncun varsa elinde tereddüt etmeden çıkartmalısın.

Rodallega: Bu muameleyi kesinlikle hak etmiyor. Ersun Yanal ile yıldızları bir türlü barışmadı. En az Burak Yılmaz kadar değer görmeli diye düşünüyorum.

Dame N’Doye: Fazlalık…

ERSUN YANAL: Ersun Yanal ile ilgili yazdığım yazı da söyledim yine söylüyorum; Yanal şahsi hırslarını, o kibribi, egosunu, ben bilirimci tavrını bırakmaz ve futbol özelinde bu takımı yönetmeye çalışmazsa takıma da, kendisine de, yönetime de zarar verir. Olan yine taraftara ve kulübe olur.

Böyle bir takım şampiyon olabilir mi?

Elimizde böyle bir takım ve böyle bir teknik direktör var. Trabzonspor’un şuan 9 puanda kalması tamamen Teknik Direktörlük beceriksizliği diye düşünüyorum. Takım kötü bir takım değil. Geniş ve alternatifli bir kadrosu var bu takımın. Alternatif olarak düşünülen futbolcular da bir iki oyuncu haricinde hangisini oynatırsan oynat kesinlikle sırıtmayacak kalitede. Ne kadar şampiyonluk parolası ile sezona başlanmış olsa da şampiyonluk hayal gibi ama bu kadro ile bu takıma 3.lükten aşağısı başarısızlık sayılır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar