1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Böyle futbol adamı olmaz olsun!
Böyle futbol adamı olmaz olsun!

Böyle futbol adamı olmaz olsun!

İşte detaylar...

A+A-

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor'un teknik direktörü Mesut Bakkal, Galatasaray-Trabzonspor maçını yöneten hakem Deniz Ateş Bitnel'in eleştirilmesini doğru bulmadığını ve Bitnel'in kararlarının çoğunun doğru olduğunu savundu.

 

Kulüp tesislerinde yapılan antrenman sonrasında basın mensuplarına  açıklamada bulunan Bakkal, Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun'un hakem Deniz  Ateş Bitnel'e kırmızı kart göstermesine değinerek, "Olaya şöyle bakıyorum,  Trabzonspor cephesi haklı, hakem de hatalı ama bizler sahada iş yapanlar olarak  birbirimize biraz daha saygılı olmamız gerekiyor. Tek taraflı hakeme yüklenildi  ama bence futbolculardan da hatalı olanlar var yani, yok değil. Tek taraflı  değil" dedi.

 

Sürekli hakemlerin gündeme geldiğini kaydeden Bakkal, sözlerini şöyle  sürdürdü:

 

"Hep 'hakem, hakem' deniliyor ama kimine göre bazı penaltılar penaltı  değil, kartlarda hep itirazdan. Baktığınız zaman kararların çoğu da doğru yani.  Keşke olmasaydı, çok güzel giden bir maçtı. Aslında yorumu kendi başındaki  adamlara bırakmak gerekiyor. En baştan beri liglerde çoğu insanın canı yanıyor.  Çok genç hakemleri ortaya koyduk, inşallah bunlarda zaman içerisinde başarılı  olacaktır. Bu süre zarfında birilerinin de canı yanacaktır diye düşünüyorum.  Galatasaray-Trabzonspor maçında sadece hakeme yüklenmeyi ben biraz haksızlık  olarak düşünüyorum."