1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Böyle vahşet görülmedi!
Böyle vahşet görülmedi!

Böyle vahşet görülmedi!

Gözü dönmüş kadın sevgilisini öldürüp parçalara ayırdı. Poşetlere koyduğu ceset parçalarını madene, kafasını da bahçesine gömdü. Ardından da öldürdüğü adamın dişlerini söküp hatıra diye evinde sakladı.

A+A-

Türkiye dün vahşice işlenen bir cinayetle sarsıldı. Madenci sevgilisini öldüren Adile Çınar (40) cesedi parçalara ayırdı. Zanlı kadını sevgilisini öldürdükten sonra hatıra diye sakladığı dişler ele verdi. Adile Çınar (40) evli Fikret Durak (45) ile yasak aşk yaşamaya başladı. Çift Edremit’te tuttukları evde görüşmeye başladı. 2013 yılının ağustos ayında Fikret Durak’ın oğlu polise giderek babasının kaybolduğunu söyledi. Ekipler olayı incelemeye aldı.

SATIRLA ÖLDÜRDÜ

5 ay boyunca inceleme yapan polis tüyler ürperten cinayeti ortaya çıkardı. İddiaya göre aralarında kıskançlık başlayan Fikret Durak ve Adile Çınar Edremit’teki evlerinde tartışmaya başladı. Gözü dönmüş kadın satırla Durak’ı öldürdü. Çınar, ardından cesedi baltayla parçalara ayırıp poşetlere koydu ve kolilere yerleştirdi. Bir nakliye firması ile anlaşan Çınar, evinin eşyaları ile birlikte cesedin bulunduğu kolileri de kamyona koyarak Balıkesir’in Bengiler köyüne taşındı.

CESETİ EŞEKLE TAŞIDI

Çınar, cesedin parçalarını eşek sırtında taşıyarak sevgilisinin çalıştığı maden ocağına gömdü. Cesedin kafa kısmını da evinin bahçesine gömdü. Kazdığı çukura sığmayan kafayı tekrar ikiye böldükten sonra toprağa gömdü. Polis 100’den fazla kişiyle yüz yüze görüşme yaptı. Cesedin maden ocağına gömüldüğünü tespit eden ekipler, dozerle ceset aradı. Günlerce ceset arayan ekipler Durak’ın vücudundan parçalar buldu. Adile Çınar’ın evinde incelemeler yapan polis, şok edici bir detayla karşılaştı. Evde arama yapan polis ekipleri, Çınar’ın Durak’ı öldürdükten sonra söktüğü dişlerini evde sakladığını tespit etti.

Benden sürekli para istiyordu

Gözaltına alınan Adile Çınar suçunu itiraf etti. Çınar ilk ifadesinde sevgilisinin kendisinden sürekli para istediğini söyledi. Adile Çınar’ın eşi T.Ç. (40) ile kardeşi R.D. (33) tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Edremit adliyesine çıkarılan şüphelilerden Adile Çınar tutuklandı.KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ