1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Böylesi ilk defa görüldü!
Böylesi ilk defa görüldü!

Böylesi ilk defa görüldü!

Bu polis memuru sizce ne yapıyor?

A+A-

"LYS soruları çalınacak ve bir AK Parti milletvekilinin e-mail adresinden tüm Türkiye'ye dağıtılacak" ihbarı nedeniyle öğrenciler sınav salonlarına alınırken didik didik arandı. Kız öğrenciler, saçlarının arasından, elleri ve ayaklarına kadar arandı.

Adana'da LYS -1 sınavı sakin şekilde geçti. Sınava girecek adaylar salonlara sıkı aramadan geçirildikten sonra sırasıyla arandı. Öğrencilerin bu sınavda daha dikkatli oldukları yasaklanan eşyaları yanlarında getirmedikleri görüldü. Ancak bazı kız öğrencilerin, bileklik, kolye, yüzük, toka taktıkları, erkeklerin çakmak ve kalem getirdikleri gözlendi. Görevli polis memurlarının türbanlı öğrencilerin türbanlarını açtırıp, saçlarının dibine kadar aradığı da dikkat çekti. YGS'de olduğu gibi bu sınavda da türbanlı öğrenciler sınava alındı.

Öğrenciler sınavdayken aileleri de okul çevrelerinde heyecanla bekledi. Bazı öğrenci velilerin yollardaki orta refüjlerdeki çimlere oturup çocuklarının başarılı olabilmesi için Kuran-ı kerim okudukları görüldü. Polisler de okul çevresinde devriye gezerek gürültü yapılmasını önledi.