1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. BU ÇOCUKLAR BUNU HAK EDİYOR!
BU ÇOCUKLAR BUNU HAK EDİYOR!

BU ÇOCUKLAR BUNU HAK EDİYOR!

Teknik Direktörü Mustafa Akçay maç sonrası açıklamalarda bulundu. Maç hakkında genel değerlendirme yapan Akçay, taraflarlardan beklentileri hakkında da açıklamalarını dile getirdi.

A+A-

"Onur birçok şeyi söyledi. Duygularımızı tarif etti. İlave olarak şunu söyleyebilirim. Maçı başından sonuna kadar kazanmak istedik. Sahada duruşumuz adına oyuncularımız çok büyük bir gelişim içerisindeler. Kompakt bir yapıyla mücadele ediyorlar. Bu akşam da herkes birbiri için oynadı. Uzun süreden beri gol yemeyen bir takıma ve kaleciye sahibiz. Her gün Trabzonspor’u yukarıya taşımak için mücadele eden onurlu insanlara sahibiz. Bu şehirde bir şeyler oluyor. Takımın olumsuz yönde yol almasını sağlamak adına zemin hazırlamak hiç de doğru değil. Hoşgörü ve sevgi çocuğun büyümesini, felsefenizin yükselmesine etken öğelerdir. Benim taraftarım ve insanım bu ülkeye futbolla ilgili dersler veren bir kitle. Kendi yavrusunu, kendi çocuğunu sokağa atmaz. Bu yanımda gördüğünüz insanlar, onurlu insanlar. Gayret gösteriyorlar. Tatminsizlik bu oyuncuları en büyük haksızlıktır. Yanımdaki ikisiyle ve yanımda olmayanlarla gurur duyuyorum. Onları kutlayalım. Bu gece Kadir hoca için oynadık. Ruhu şad olsun.

Oyuncu değişikliklerimiz kendi inisiyatifimizdir. Tepkiler nedeniyle oyuncu değiştirmeyiz. Janko ile sürekli istişare halindeydik. Orta kulak iltihabı yaşamıştı. Oyuncularımızı tanımadan, hallerini bilmeden saldırmak doğru değil. Trabzonspor taraftarının büyük beklentiler içinde olarak bu günlere geldiklerini biliyorum. Sadece biraz daha hoşgörü istiyorum. Çünkü bu çocuklar bunu hak ediyor. Taraftarlarımıza küsmeyiz, darılmayız. Eleştirilebiliriz, her şeyi göğüsleyebiliriz. Ancak bu çocukların enerjilerini almamak gerek. Bana yapılan hakareti ve eleştiriyi kabul ederim. Ancak sporcuların yapısı farklı. Ben giderim. Ancak onlar burada kalacak. Sözleşmeliler. Bazıları da gönülden sözlenmişler bu kulübe. Onur gibi bir adama sahip bu kulüp. 15 yıl belki hizmet edecek bu kulübe. Ben giderim onlar kalır. Onları sahiplenmeli ve korumalısınız.

Lazio da berabere kaldı. Bu bizim için bir avantaj yarattı. Ancak tek tek maçları ele alarak gidersek bizim için daha iyi olacak. 8-10 puanın gruptan çıkarabileceği görüşü hakim. Ancak biz yine de temkinli gitmeye devam edeceğiz.

12. ayın içerisinde 8 maç oynayacak bu takım. Gerçekten çok karakterli ve kendini profesyonelce hazırlayan bir oyuncu kitlesine sahibiz. Herkese teşekkür ediyoruz.”