1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu çocuklar uslanmıyor!
Bu çocuklar uslanmıyor!

Bu çocuklar uslanmıyor!

Gözaltına alınmaktan bıkmadılar...

A+A-

 SAMSUN'da polis tarafından hırsızlık suçundan haklarında 20'şer kez işlem yapılan 15 yaşındaki J.P., 14 yaşındaki B.G. ve 13 yaşındaki S.P. adlı kız çocukları, iki ayrı hırsızlık suçundan gözaltına alındı.


Olay merkez Canik İlçesi'nde dün meydana geldi. Karşıyaka Mahallesi Ok Sokak'ta oturan ev kadını Cemile K. (38) kızı 8 yaşındaki E.K.'yı kızını evde bırakıp pazar alışverişine gitti. Bu sırada hırsızlık suçundan 20'şer kez polis tarafından yakalanarak haklarında işlem yapılan J.P., B.G. ve S.P. adlı kız çocukları eve gelip zili çaldı. E.K. kapıyı açtığında 3 çocuk, evde kimsenin olup olmadığını sordu, "Kimse yok" cevabını alınca içeri girip odaları karıştırmaya başladı. Birşey bulamayan 3 kişi, daha sonra evden çıkıp kaçtı.


Pazar alışverişinden dönen Cemile K. kapıyı açtığında halıların çamurlu olduğunu kızınında odanın bir köşesinde ağladığını gördü. E.K. gözyaşları arasında annesine "Eve 3 abla girdi. Odaları dolaştıktan sonra kaçıp gittiler" dedi. Cemile K. bunun üzerine polise giderek şikayetçi oldu. Şikayetin ardından polis 3 şüpheliyi Gazi Mahallesi'nde gezerken yakalayıp gözaltına aldı.


Yapılan soruşturmada, şüphelilerin 10 gün önce de merkez İlkadım İlçesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir dersanenin yangın merdivenlerinden çıkıp ikinci kattaki camı açarak içeriye girdikleri ve muhasebe odasında bulunan 3 cep telefonu, 1 fotoğraf makinesi ve 55 TL'yi çaldıkları belirlendi.


Yaşları küçük olan 3 şüpheli Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edilen şüpheliler, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.