1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu da futbolun "Dalton" kardeşleri!!!
Bu da futbolun "Dalton" kardeşleri!!!

Bu da futbolun "Dalton" kardeşleri!!!

Suçları yüzlerine okundu...

A+A-
Aziz Yıldırım da dahil olmak üzere 40'a yakın kişinin gözaltına alındığı şike operasyonunun gerekçesi ortaya çıktı.
Gözaltına alınanların "Organize suç örgütü kurmak, şike ve teşvik primi dağıtmak" suçlamasıyla karşı karşıya kaldığı öğrenildi.
Bu nedenle de avukatları ile görüşemiyor. Bu arada sanal alemde de Fenerbahçe’nin masa başı oyunları ile ilgili olarak taraftar yaratıcılığı olarak bilinen sanal oyunlar espriler ve fotoğraflar da yayılmaya başladı. Bunlardan biri de fenerlilerin dalton kardeşlere benzetildiği foto montaj fotoğraflar..
İşte TFF'de gözaltına alınan o üç isim:
Haldun Şelman, Talat Emre Küçük, Sami Dinç.. Bu üç ismin hakem atamaları bürosunda çalıştığı öğrenildi. Böylelikle soruşturma MHK’ye kadar inecek gibi
TÜRKİYEYE DÖNECEK Mİ..?
Futbolda şike iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, Gençlerbirliği'nin eski yardımcı antrenörü Cengiz Demirel gözaltına alınırken, Almanya'da bulunan ve ifadesine başvurulmak için çağrılan kırmızı-siyahlı kulübün futbolcusu Serkan Çalık'ın Türkiye'ye dönmeyeceği belirtildi.Futbolda şike iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, Gençlerbirliği'nin eski yardımcı antrenörlerinden Cengiz Demirel'in de gözaltına alındığı bildirildi.
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Demirel'in, ifade vermek üzere İstanbul'a götürüldüğü öğrenildi.
Bu arada, Almanya'da bulunan ve ifadesine başvurulmak için çağrılan Gençlerbirliği futbolcularından Serkan Çalık'ın da bugün büyük bir olasılıkla Türkiye'ye dönemeyeceği kulüp yetkilileri tarafından açıklandı.
AZİZ YILDIRIM NELER İSTEDİ?
Aziz Yıldırım ile bir görüşme yaptığını belirten Epözdemir, "Başkanla görüştüm, sağlığı iyi ve bir kısım ricaları oldu. Kendisi benden ilaçlarını temin etmemizi istedi bildiğiniz gibi kendisi şeker hastası. Ve okumak için siyasi kitaplar istedi. Ek gözaltı talimatı olabileceği için burada tutulma süreleri uzayabilir. Bazı şüpheler yönünden yarın işlemler yapılacak. Hem başkan hem Şekip Bey'in hukuka aykırı hareket etmesi mantıklı değil, onlarda bu olanları kabul etmiyor. Aziz Yıldırım gömlek, tişört, ilaçlarını ve kitaplarını istedi. Şekip Bey de aynı zamanda hukuk içerikli kitaplar talep etti." ifadelerini kullandı.
Şu anda yapılan soruşturmanın bir tutukluluk halini de beraberinde getirmeyeceğini ifade eden Epözdemir, "Ceza Mahkemesi Kanununa göre biz avukat olarak varsa bilirkişi raporuz iddianame evraklarını alabiliyruz. Bu yüzden Aziz Yııldırım'a istinade edilen suçlamaların ne olduğunu bilmiyoruz. Önemli gözaltılar var. Biz vekillerimizle görüştük. Başkan durumdan hoşnutsuz. Bizde kendisine müsterih olmasının gerektiğini söyledik. Emenike için görüştük onu da bekliyoruz. Birbirinden çok fark olayların olduğu bir soruşturma ve 2010 yılını da kapsayan bir operasyon. Organize suçların düğmeye basması sonrası gerçekleşen bir soruşturma. Ancak başkanımızın ve yöneticilerimizin şu an soruşturmada olması tutuklanacakları anlamına gelmiyor." şeklinde konuştu.
ÖZAK NE DEDİ?
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, sabah saatlerinde başlatılan futbolda şike soruşturmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Özak, Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası final maçı için Polonya'ya gitmeden önce Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda basın mensuplarının futbolda şike soruşturması ile ilgili sorularını yanıtladı. Özak, "Gelişmeler ile ilgili hiçbir şey söyleyemem. Ben de televizyondan öğrendim. Biz futbolu ve sporu yöneten kişiler olarak bu konunun Türkiye'ye yakışır bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz. Nedir, ne yapılıyor, hangi tahkikatlar yapılıyor bilmiyorum. Bu yüzden bu kadar yorumu yapabiliyorum" diye konuştu. "Bu soruşturma imaj açısından Türk futbolunu nasıl etkiler" sorusuna Özak, sonucunu bilmediği için yorum yapamadığını ve gerekli açıklamaları Türkiye dönüşü yapabileceğini söyledi.