1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bu hafta soğuklara hazır olun!
Bu hafta soğuklara hazır olun!

Bu hafta soğuklara hazır olun!

Aralık ayının başından beri yurtta görülmeye başlayan soğuk hava bu hafta etkisini daha da hissettirecek.

A+A-

Aralık ayının başından beri yurtta görülmeye başlayan soğuk hava bu hafta etkisini daha da hissettirecek. Özellikle doğu bölgelerde kar yağışının yaşanacağı bu hafta buzlanma ve don olayına karşı meteorolojiden uyarı geldi.

Soğuk ve yağışlı hava Türkiye'yi esir aldı! Sel baskınlarına neden olan sağanak yağış Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Tekirdağ ve Erzincan'ı etkisi altına alacak. Bu arada Marmara ve Ege bölgelerinde de yağışların aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Sağanak yağış başta Akdeniz bölgesi olmak üzere bazı bölgelerde su baskınlarına neden olurken Meteoroloji yeni yağışlar konusunda vatandaşları uyardı.

KAR BEKLENİYOR

Buna göre Marmara ve Ege ile Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Erzincan ve Artvin çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgar: Doğu bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, iç kesimler ile zamanla batı bölgelerde güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.


METEOROLOJİ'DEN UYARI VAR!

Buzlanma ve don olayı uyarısı: Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

VAN'DA OKULLAR BİR GÜN TATİL

Van'da, olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kar yağışı nedeniyle sadece il merkezine bağlı köylerden taşımalı sistemle getirilen öğrenciler için okulların bugün tatil edildiği bildirildi.