1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. BU İŞ BİZİ AŞAR!
BU İŞ BİZİ AŞAR!

BU İŞ BİZİ AŞAR!

Trabzonspor taraftarlarının Kasımpaşa maçında stada girmeye çalışacakları konuşuluyordu. Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde önemli açıklamalarda bulundu. Eğer bir grup böyle birşey yapacaksa olay bi

A+A-

Aslan, bir gazetecinin, "Seyircisiz oynanacak olan Kasımpaşa maçına taraftarların girmek istediğini öğrendik. Böyle bir duyum aldınız mı?" şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi: "Kasımpaşa maçına taraftarlar nasıl stada girecek, ben onu tam anlayamadım. Bir defa bu haber doğru mu bilmiyorum. Gerçekten ceza almamıza rağmen birileri kapıları zorlayacağız filan diyorsa bu artık bizi, Federasyon'u aşar. Bu sorun artık devletin, polisin sorunu olur. Çünkü çok net kanunlar. Bir ceza aldık. Belli oranda almış olduğumuz ceza haklı verilmiş olsa da cezanın abartılı olduğunu söyledik ve itirazda bulunacağız. Cezalı durumdayken kapıları zorlamak öyle hak hukuk yok ortada. Ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum, taraftarlarımızın böyle bir hata yapacağına inanmıyorum açıkçası. Çünkü bu devlete karşı bir ayaklanma olur. Trabzon insanı her zaman devletin yanında yer almış bir insandır. Böyle bir şey yapacaklarına ihtimal vermiyorum."

"ÖZER'İN SÖZLEŞMESİNDE KASIMPAŞA'YA KARŞI OYNAYAMAZ DİYE BİR MADDE YOK"

Aslan, "Devre arasında takıma kiralık olarak katılan Özer Hurmacı'nın, Kasımpaşa'ya karşı oynamaması için sözleşmesinde bir madde var mı?" şeklindeki soruya da şu şekilde cevap verdi: "Sözleşmede böyle bir madde yok. Birçok kulüpte, 'Ben bu futbolcuyu veriyorum ama bizim maçta futbolcuyu oynatmayın' şeklinde başkanlar arasında konuşma olabiliyor. Başkanımıza da o yönde ricada bulunmuş olabilir Kasımpaşa kulübü. Zaten bu konuda yazılı bir metinde bulunmak kurallara aykırı ve suçtur. Bu çerçevede düşünmek lazım. Aksi taktirde kulüp, 'Özer'i vermem' diyor ve vermek istemiyordu. Başkan da, 'Özer, gelsin de konuşuruz' şeklinde espiri mahiyetinde, Kasımpaşa kulübü ile konuşmuş."

"VALİ BEYİN ALDIĞI ÖNLEMLER OLAYLARIN BÜYÜMESİNİ ENGELLEDİ"

Fenerbahçe maçında alınan güvenlik önlemleri nedeniyle çok eleştirilen Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'e destek veren Aslan, "Vali bey ile maçtan sora görüştük ve kendisi, 'Maçtan önce asla çatılara güvenlik görevlisi çıkarmadık, maçtan sonra tedbir amaçlı yaptık' dedi. Vali bey ve emniyetin aldığı önlemler, olayların daha da büyümesini engellemiştir. O açıdan Trabzonspor camiasının Vali beye belki şükran borcu da var" dedi.

"OLCAN'DAN ÇOK ABARTILI SEVİNMESİNİ BEKLEMEK DOĞRU DEĞİL"

Aslan, Olcan Adın'ın attığı goller sonrası sevinmemesinin eleştirilmesi üzerine de şu ifadeleri kullandı:

'Olcan babasının hastalığı nedeniyle uzun zamandır sevinemedi. Bu insani bir şey. Babası hasta. O nedenle sevincini abartılı yapmamaya çalıştı. Sevinmemesinin başka özel bir sebebi yok, farklı bir sebep aramamak lazım. Sivas maçında gördünüz hep birlikte sevindiler. Geçen maçta yaşanan olumsuzluktan dolayı futbolcularda bir duygu birikimi oldu. O anda herkes patladı. Olcan da katıldı o sevince. Olcan'dan çok abartılı sevinmesini beklemek doğru değil. Arkadaşımız görevini yapıyor. Dolayısıyla, 'Olcan niye abartılı sevinmiyorsun?' diye ona bir sitemde bulunmaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum."