1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bu kadarda olmaz!
Bu kadarda olmaz!

Bu kadarda olmaz!

Bu haber Rize'den...

A+A-
Kaçakçıların insan sağlığı ile nasıl oynadıkları, Rize’de yapılan yol denetiminde bir kez daha ortaya çıkarıldı. Gürcistan’dan Türkiye’ye araçların özel bölmelerine zulalanmış bir şekilde sokulmaya çalışılan 500 kg. at eti ele geçirildi. Şahısların etleri Türkiye’de ucuz fiyata dana veya koyun eti olarak piyasaya sürecekleri öğrenildi.
Rize Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından yapılan uygulamada, bir otomobilin bagaj kısmına zulalanmış 500 kilogram at eti ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, bir hafta önce KOM ekipleri tarafından yapılan yol denetimlerinde Gürcistan plakalı bir otomobilin bagaj kısmında özel hazırlanan bölmede gizlenmiş 500 kilogram et ele geçirildi. Ele geçirilin etin, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın yetkili laboratuvarlarında yapılan muayene ve analizler sonucunda tek tırnaklı hayvan eti olduğu tespit edildi. Etler imha edildi. İmha edilen at etlerinin düşük fiyatlarda inek ve dana eti olarak piyasaya sürülmek üzere Gürcistan üzerinden kaçak yollarla yurda sokulduğu tespit edildi.