1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bu kez başhekime darptan ceza
Bu kez başhekime darptan ceza

Bu kez başhekime darptan ceza

Bu kez başhekime darptan ceza

A+A-

Ünye Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Özgür Erdoğan’ı darp ettiği iddia edilen Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Güray Yılmaz "kasten yaralama" suçundan 100 gün adli para cezası aldı.

Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Opr. Dr. Güray Yılmaz ile aynı hastanede görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Özgür Erdoğan arasındaki darp davası sonuçlandı. Ünye 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda Başhekim Güray Yılmaz, 100 gün adli para cezası aldı. Mahkeme bu cezayı toplam 2 bin TL para cezasına çevirdi. Mahkeme ayrıca hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve başhekimin 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verdi.

Ünye Devlet Hastanesinde klimaların çalışmamasıyla ilgili doktorların yazıştığı whatsapp grubunda Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Özgür Erdoğan görüş yazmış, bunun üzerine Hastane Başhekimi Dr. Güray Yılmaz’ın, Dr. Erdoğan’ı odasına çağırarak darp ettiği iddia edilmiş ve olay yargıya taşınmıştı.

b.jpgs.jpg