1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu Millet Hiçbir Zaman Korkmadı, Korkmayacaktır
Bu Millet Hiçbir Zaman Korkmadı, Korkmayacaktır

Bu Millet Hiçbir Zaman Korkmadı, Korkmayacaktır

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Kabulünün 95.Yıldönümü...

A+A-

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Kabulünün 95.Yıldönümü Ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri Trabzon’da Gerçekleştirildi


Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli eğitim Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’ın açılış konuşmasının ardından öğrenciler tarafından çeşitli eserler okunarak, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nın kabulüyle ilgili gösteriler yapıldı.

valilik1.jpg

Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Gençlerimizin okuduğu eserlerdeki duygu yoğunluğu bizim millet olarak bugünlere nasıl geldiğimizi ve yarınlara da umutla baktığımızı gösteriyor. Hiçbir zaman başkalarının egemenliği altında yaşamayı kabul etmeyen ulusumuzun, bugüne kadar kurduğu bağımsız devletlerin ve son olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman düşmanları olmuştur. Bu düşmanlar içerideki işbirlikçileriyle bizlere yüklenmişlerdir ama milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde bunların üstesinden gelmiştir. Bu hain saldırılar bizim yarınlara birlik ve beraberlik içerisinde yürümemizi daha da güçlendirecek, birbirimize kenetlenmemizi daha fazla sağlayacaktır. Bu millet hiçbir zaman korkmadı, korkmayacaktır. Bu vesile ile İstiklal Marşı’mızın kabul yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u ve ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, Ankara’da menfur saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.


Törenler çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’ndeki kutlama programına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Okçin Akşit, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ilgili kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.