1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bu Nasıl İnsanlık!
Bu Nasıl İnsanlık!

Bu Nasıl İnsanlık!

Engelli Karısına Öyle Şeyler Yaptı Ki...

A+A-

Adapazarı'nda 33 yaşındaki K.O. tartıştığı bedensel engelli eşi 30 yaşındaki S.O.'yu dövdü sonra da kaynar su ile haşladı.

 


Adapazarı'nda, 33 yaşındaki K.O., tartıştığı bedensel engelli eşi 30 yaşındaki Ş.O.'yu 3 çocuğunun gözü önünde keser sapıyla dövdü, ardından da üzerine kaynar su dökerek haşladı. Jandarmayı arayıp, "Karıma saldırdılar" diye ihbarda bulunan K.O., gerçeğin ortaya çıkmasıyla gözaltına alındı, ardından çıkarıldığı mahkemece de tutuklandı.

 

3 çocuk annesi Ş.O.'nun uğradığı akıl almaz işkence, eşi K.O.nun jandarmaya giderek "Karıma saldırdılar" demesiyle ortaya çıktı. Rüstemler Mahallesi'ndeki eve giden jandarmanın perişan halde acılar içinde kıvranırken bulduğu Ş.O., çağrılan ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hemen müdahalesi yapılmaya başlanan talihsiz kadın, polise verdiği ifadede, "Beni bu hale eşim getirdi" dedi.

 


Bedensel engelli olan ve K.O. ile 13 yıllık evli olduğunu söyleyen Ş.O., eşiyle 4 gün önce tartıştıklarını, tartışma sırasında da sinirlenen eşinin eline aldığı keserle başı ve ayaklarına vurduğunu, sonra da kaynar su ile kendisini haşladığını söyledi. Vücudunda kesikler oluşan Ş.O., "Ben acı içinde kıvranırken kocam ayağa kalkmamam için üzerime kaynar su döktü" dedi.

 

Çocukların gözleri önünde eşi tarafından işkenceye uğrayan Ş.O., "Beni hastaneye götürmeyerek 4 gün boyunca evde tuttu. Sürekli tehditler savuruyordu. Komşularım şüphelenmeye başlayınca jandarmaya gitmek zorunda kaldı. Ama onlara da 'Saldırdılar' diye yalan söylemiş" dedi.

 

Vücudunda kırıklar, kesikler ve yanıklar bulunan Ş.O. sözlerini şöyle sürdürdü:

"O gece esrar içtiği için çok kötüydü. Eve gelerek odalarda başka erkek aradı. Benim eve başka erkek aldığımı iddia etti. Ben böyle bir şey olmadığını söyledim. Evde kimseyi bulamayınca bana saldırdı. Ayaklarıma ve kafama keserle vurdu. Üzerime kaynar su döktü. Şikayetçiyim."

 

Jandarmanın gözaltına aldığı K.O., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. - Sakarya / Adapazarı