1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bu okulda çocuklar ölümle burun buruna!
Bu okulda çocuklar ölümle burun buruna!

Bu okulda çocuklar ölümle burun buruna!

Neden önlem alınmıyor, illa ki ölüm mü olmalı?

A+A-

Arsin ilçesinden 45 km yükseklikte olan İşhan İlkokulu, 53 öğrenci ve 6 öğretmen ile eğitim öğretim hizmeti vermeye çalışıyor.

 

Gelin görün ki, bu okulda öğrenciler adeta ölümle burun buruna eğitim görüyor. Nedeni ise, okulun etrafının yüksek kaya taşlarından oluşan ve zaman zaman dökülen duvarlarla çevrili olması… Teneffüslerde bu alanda oyun oynayan çocuklar büyük tehlike altında bulunuyor.

 

Mahalle muhtarı Hamza Bilgin konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Mahallemiz ilkokulunun etrafında bulunan toprak ve kayalarla dolu yüksek bahçe duvarlarıyla çocuklarımız içi içe yaşıyor. İlk olarak bir yavrumuz bu duvarlardan kayalarla birlikte yuvarlandı ve yaralandı. Kaldırıldığı hastanede günlerce tedavi gördü. Bunun üzerine ilçe ve ildeki yetkilileri uyardık, bu alanın bir an önce güvenli bir şekilde çevrilmesini talep ettik. Ne acı ki defalarca iletmemize rağmen talebimizi dikkate alan olmadı” dedi.

 

Son olarak yine bir öğrencinin bu alandan kayalarla birlikte zemine yuvarlandığını belirten Bilgin, “Kafasına 15 dikiş atıldı. Ayrıca ayağı ve kolu kırıldı, beyin travması geçirdi. Bu alanda çocuklarımız ölümle adeta oyun oynuyorlar. Birileri tüm uyarılarımıza rağmen bu konuyu dikkate almıyor. Burada çocuklarımızın başına daha feci kazalar gelirse bunun bedelini acaba birileri ödeyebilecek mi?” diyerek ilçeden sonuç alamadıklarını fakat bu çağrılarını Valiliğin bir an önce dikkate almasını istedi.

 

Haber: Recep Güngör