1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu poz hapisten kurtardı!
Bu poz hapisten kurtardı!

Bu poz hapisten kurtardı!

Öpüşme fotoğrafı hapisten kurtardı...

A+A-

SAMSUN'da çok sayıda ilaç içerek yaşamına son vermek isteyer lise öğrencisi, 17 yaşındaki B.K. götürüldüğü Gazi Devlet Hastanesi'nde polise, sevgilisi 22 yaşındaki Burak B.'nin kendisine tecavüz ettiğini, bu nedenle intihar girişiminde bulunduğunu söyledi. B.K.'nin şikayeti üzerine yaklaşık 6 ay cezaevinde kalan Burak B., suç vasfının değişme olasılığı dikkate alınarak tahliye edilirken, olay tarihinden sonra B.K. ile öpüşürken çekilen fotoğrafları kanıt olarak mahkemeye verdi. Genç kız sanıktan şikayetçi olmaktan vazgeçince, mahkeme heyeti Burak B. hakkında açılan davanın düşürülmesine karar verdi.


Lise öğrencisi B.K. geçen ocak ayında ilaç içip intihar girişiminde bulununca Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlkadım İlçesi Fatih Mahallesi'nde oturan genç kız, hastaneye gelen Çocuk Şubesi ekiplerine erkek arkadaşı Burak B.'nin kendisine tecavüz ettiğini, bunalıma girince ölmek istediğini anlattı. B.K., şöyle dedi:


"30 Ekim 2009 Burak B.'nin doğum günüydü. Beni de evlerine davet etti. Evde anne ve babası vardı. Bir süre sonra onlar evden ayrıldı. Ben de gideceğimi söyledim. Gitmeme izin vermedi. Ben bir odaya gidip kapısını kilitleyerek yattım. Ancak bulunduğum odanın diğer kapısından Burak B. içeri girip yatağıma geldi. Beni sevdiğini söyleyerek 'Karım olacaksın' dedi. Kendisini itekledim. Tecavüz etti. Rezil olmamak için çığlık atamadım. Olaydan bir gün sonra aramızda yüzük taktık. 4 Ocak günü de aramızda tartışma çıktı. Girdiğim bunalım sonucu çok miktarda ağrı kesici içtim. Burak B.'den şikayetçiyim."


Bunun üzerine harekete geçen polis, Burak .B.'yi kısa sürede yakaladı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Burak B., tutuklandı.


Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Tecavüz ve hürriyetten yoksun bırakma' suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra suç vasfının değişme olasılığı dikkate alınarak tahliye edildi. Bugün son kez hakim karşısına çıkan Burak B. daha önceki ifadelerini tekrar ederek, "30 Ekim günü doğum günüme geldi. Bir süre kendisine gidip- gitmeyeceğini sordum. Kalacağını söyledi. Annemle babam yatınca biz de benim odama geçtik. Evlenmeyi düşündüğümüz için onunda isteğiyle ilişkiye girdik. Hatta bundan sonra 2 kez daha cinsel ilişkiye girdik. Daha sonra onun eski erkek arkadaşı yüzünden kavga ettik. Ardından kendisi ilaç içmiş. Ailesinden korktuğu için benden şikayetçi oldu" dedi.


Burak B. yargılama sırasında dosyaya kanıt olarak sunduğu genç kızla, olay tarihinden sonra 2 Ocak günü öpürüşürken çekilen fotoğraflarının da incelenmesini isteyerek beraatini istedi.


Olay nedeniyle İstanbul Adli Tıp Kurumu 6'ıncı İhtisas Kurulu tarafından ruh sağlığının bozulduğu belirtilen B.K., duruşmaya katılmadı. Genç kızın, celse arasında sanıktan şikayetçi olmadığını belirten dilekçe gönderdiği ortaya çıktı. Mahkeme heyeti de, genç kızın şikayetçi olmaması, olayın B.K'nın rızasıyla olduğunu belirterek sanık hakkında açılan davanın düşürülmesine karar verdi.