1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bu villa kime ait?
Bu villa kime ait?

Bu villa kime ait?

Bu villa kime ait?

A+A-

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Şubat ayı meclis toplantısının açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda külliyede Çevre ve Şehircilik Şurasında belediye başkanlarına seslenerek yaptığı açıklamayı görüntülü olarak yayınlatarak Erdoğan’ın ‘İmar yapılaşmasında ve Karadeniz Yaylaları’ndaki kaçak yapılaşmadaki rahatsızlığını izletmişti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra ise Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dikey yapılaşmadan ötürü ilçe belediyelerinin hesabını kendisinin verdiğini belirterek, ‘İlçeleri beton yığınına döndürdüler’  kimlerden ne rantlar elde ediyorsunuz? diyerek ilçe belediyelerini hedef göstermişti.

 

Bu açıklamanın ardından bazı partililer, “Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’nun ilçeleri suçlamayı bıraksın kendisi yaylada yaptığı villanın hesabını verebilir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaylalardaki kaçak yapılaşmayla ilgili sözlerinden sonra çok merak ediyoruz acaba kendisi nasıl bir tutum içerisindedir.  Gümüşhane’ye bağlı Sarıtaş yaylasındaki villası hangi tarihte yapıldı. Ruhsatı var mıdır? Kaçak yapılaşmanın önlenmesinde kendi villasını da yıkacak mı?” dediler.