1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bu Yıl 11.'si Gerçekleştiriliyor!
Bu Yıl 11.'si Gerçekleştiriliyor!

Bu Yıl 11.'si Gerçekleştiriliyor!

Trabzon'da Kapılarını Açtı Ziyaretçilerini Bekliyor...

A+A-

Adıgüzel Grup tarafından bu yıl 11.'si gerçekleştirilen Uluslararası Yapı Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı (YAPITECH), düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere açtı.

 

Fuarın açılışında konuşan Adıgüzel Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Adıgüzel, "1996 yılından beri yaklaşık 16 yıldır Trabzon'da fuarlar düzenliyoruz. Bu güne kadar 11 sektörde 51 fuar organizasyonunu Trabzon'da başarıyla gerçekleştirdik. Türkiye geneli ve 24 Avrupa ülkesinde 329 fuar organizasyonuna imza attık. Adıgüzel Grup'un uluslararası ihtisas fuarı olarak, YAPITECH ilk organize ettiği fuar olma özelliğini taşır. Bunun yanında bölgemizde düzenlenen diğer projeler içerisinde Yapı Fuarı, kendine has önemli özellikleriyle sahip bir organizasyon olarak her zaman önemli yerini almıştır. 2001 yılında Yapı Fuarı'nı gerçekleştirirken bölgenin ilk ihtisas fuarı olma özelliğini kazanmıştı. Daha sonra Odalar ve Borsalar Birliği'nin sadece başarılı fuarlara tanımış olduğu 'Uluslar arası' ibaresini alarak ayrıcalıklı bir değer kazanmıştır. Bunun dışında 11 kez tekrarlanan bir fuar olarak bölgenin en fazla tekrarlanan fuarı olma özelliğini de elinde tutmaktadır. Fuarımızda 84 stantta 124 marka, sektörün profesyonelleriyle buluşarak ürün tanıtımlarını gerçekleştireceklerdir. Bu fuarın gerçekleşmesinde büyük katkıları olan kurumlar arasında 2001 yılda ilk fuarımızı gerçekleştirirken bize önemli destekler veren o dönem KOSGEP başkanı olan Sayın Hüseyin Tüysüz'e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Ticaret Odası ve desteği olan diğer il ve komşu il odalarında da ayrı ayrı teşekkürler ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökhan Bali ise, "Fuarlar bir şehrin tanıtımında ve gelişmesinde en önemli organizasyonlardır. Bu anlamda uluslararası bir çalışma yapan Adıgüzel Fuarcılık'a teşekkür ediyorum" dedi.

 

Trabzon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman da, "Biz Ticaret Odası olarak Trabzon'umuzun bir fuar şehri olması konusunda büyük gayret sarf ediyoruz" dedi.

 

Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesilerek, fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Fuarda ürünlerini sergileyen bir firma yetkilisi, "Burada sergilediğimiz ürünleri yerel olarak tanıtmak fuardaki temel amacımızdan biridir. Ancak en büyük hedefimiz fuarımıza yurt dışından gelecek katılımcılara ürünlerimizi tanıtıp, onların beklentilerine dönük ürünleri sergileyerek hem Trabzon'un hem de bizim kazanmamızı sağlamaktır" şeklinde konuştu.

 

Fuara ilk olarak katılan bir firma yetkilisi ise, Rize'den katıldığını belirterek, "Bizler fuara katılımın arttırılması konusunda biraz daha özveri bekliyoruz. Umuyoruz ki uluslararası firmalar ve katılımcılar fuarımıza geldikçe hem firmalar hem de Trabzon şehri bundan fazlasıyla faydalanacaktır" dedi.

 

Fuar hakkında bilgi veren Adıgüzel Grup Karadeniz Bölge Müdürü Abdurrahman Serttaş, "Bu yıl 11.'si gerçekleştirilecek Uluslararası Yapı Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı her yıl bir adım daha ileriye giderek yerli ve uluslararası firmaları bünyemizde sergiliyoruz. Amasya'dan Artvin'e, iç bölgelerde Kayseri'ye kadar böyle bir fuar yok. Bölgenin tek fuarı olarak oturmuş bir yapımız var. Baktığınızda sektördeki büyük firmaları burada sergiliyoruz ve başarılı olmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamada bize destek olan kurum, kuruluşlarımıza, KOSGEP ve Trabzon Ticaret Odası başta olmak üzere hepsine ayrı ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu odalarımızın desteğiyle bir fuar yaptık. Başarılı olduğumuzu da düşünüyoruz. Bu anlamda bu konuda mütevazı olmayacağız. Karadeniz Bölgesi'nin de en güzel, en iyi fuarını yaptığımıza inanıyoruz. Bizden önce çok güzel üç ayrı fuar yapıldı, biz de bunu YAPITECH Fuarı ile süsledik. Geçen yıl sektör profesyonelleri olarak 15 bin ziyaretçi ağırlamıştık, bu yıl ise bunun çok üzerinde bir ziyaretçi sayısı ağırlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.