1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bugün doktora gidecekler dikkat!
Bugün doktora gidecekler dikkat!

Bugün doktora gidecekler dikkat!

"Biz ölürsek size kim bakacak?, Hastane mi Teksas mı?, Bu öfke neden?"

A+A-

 Gaziantep'te kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Ersin Arslan'ın önceki gün hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki göstermek için sağlık çalışanları bir günlük iş bırakma eylemi başlattı. Doktorlar isyan ederek "Durdurun bu kıyımı" dedi.İlk olarak sabah saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü çalışanı yaklaşık 40 kişi hastane bahçesinde eylem yaptı.

Sloganlar atarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giren sağlık çalışanları poliklinik binasına gelerek burada basın açıklaması yaptı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES)'e bağlı çalışanlar, Gaziantep'te bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan için bir dakika saygı duruşunda bulundu.BEYAZIT'A YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesi hastanesi bahçesinde toplanan yüzlerce sağlık çalışanı saat 11.30'da Beyazıt Meydanı'na yürüyüşe geçti.


BİZ ÖLÜRSEK SİZE KİM BAKACAK?

Sağlık çalışanları tepkilerini pankart ve sloganlarla dile getiriyor. Pankartlarda ise, "Biz ölürsek size kim bakacak?, Hastane mi Teksas mı?, Bu öfke neden?" gibi yazıların yer aldığı görülüyor.TTB BAŞKANI SAĞLIK BAKANI'YLA GÖRÜŞECEK

Eylemlerle ilgili olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ saat 12.30'da TTB Başkanı Eriş Bilaloğlu ile görüşecek.

Türk Tabipleri Birliği ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Arslan'ın bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle bugün acil servisler dışında sağlık hizmeti vermeyeceğini açıklamıştı.DOKTORU KALBİNDEN BIÇAKLADI

30 yaşındaki Dr. Ersin Arslan, 85 yaşındaki kanser hastasını ameliyat etmiş, bir süre sonra rahatsızlanan hasta, yoğun bakımda yaşamını yitirmişti. 

Bunun üzerine o güne kadar dedesini bir kez bile ziyarete gelmeyen 17 yaşındaki M.G. bıçakla hastaneyi basarak doktoru kalbinden bıçaklayarak öldürmüştü. Daha fenası ise saldırgan, elindeki bıçakla doktorun başında durarak kimseyi yaklaştırmamış ve ölmesini beklemişti. AİLESİ BAKAMAYIZ DEYİP GERİ GETİRMİŞ

Olayın yakın tanığı olan hemşire dehşet anlarını ve bilinmeyenleri canlı yayında aktardı. Anlattığına göre doktor Emin Arslan merhametinin kurbanı oldu. 

Ameliyatını yaptığı hastayı iyileştirdikten sonra evine yollamış, ancak bir süre sonra ailesi sürükleyerek hastayı geri getirmiş ve "Biz buna bakamıyoruz, siz bakın" deyip bırakıp gitmişler. 

Doktor da hastasını rahat ettirmek için özel bir oda hazırlatmış ve 2 kişilik odada tek başına kalmasını sağlamış. Yaşlı adamla yakından ilgilenen doktor, iyi niyetinin kurbanı oldu.