1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bulduğu cüzdandan 12 bin dolar çıktı
Bulduğu cüzdandan 12 bin dolar çıktı

Bulduğu cüzdandan 12 bin dolar çıktı

Bakın ne yaptı!

A+A-

İstanbul Başakşehir'de belediyeye ait Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisleri'nde çalışan Ayşe Demircan, önceki gün ayrıştırma işlemi sırasında bantta bir cüzdan buldu. Cüzdanın içini açtığında gözlerine inanamadı. Çok sayıda kredi kartı ile 12 bin dolar nakit para bulunan cüzdanı saklamak yerine amirlerine verdi... Cüzdan polis aracılığı ile sahibine ulaştırıldı.

İstanbul Başakşehir'de belediyeye ait Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisleri'nde çalışan Ayşe Demircan, önceki gün ayrıştırma işlemi sırasında bantta bir cüzdan buldu... İçini açınca gözlerine inanamadı... Çok sayıda kredi kartı ile 12 bin dolar nakit para bulunan cüzdanı saklamak yerine amirlerine verdi... Cüzdan polis aracılığı ile sahibine ulaştırıldı...

CÜZDAN 20 GÜN ÖNCE KAYBEDİLDİ

Yaklaşık 20 gün önce isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş cüzdanını düşürdü. Başakşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisleri'nde çalışan Ayşe Demircan, gelen atıkları ayırırken cüzdanı gördü. Cüzdanda dolar ve kredi kartlarını gören Demircan, amirine haber verdi.

Bulunan cüzdan Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından Başakşehir Polis Merkezi'ne teslim edildi. Cüzdan sahibine ulaşılmasının ardından cüzdan ve içindeki 12 bin dolar, 25 dirahmi ve 10 kredi kartı sahibine verildi. Cüzdan sahibi Ayşe Demircan'ı çalıştığı yerde ziyaret ederek teşekkür etti.

"VİCDANIM EL VERMEDİ ONLARI ALIP SAKLAMAK"

Cüzdanı sahibine teslim eden Ayşe Demircan, "Her zaman ki gibi dümenin başında duruyordum. Mal geldi geri itekledim, altından cüzdan çıkınca aldım, baktım. İçinde dolar var. Aydın beye teslim ettim. Aydın bey de Ahmet beye teslim etti. Heyecanlandım, onu da kazanan bir adam. Gerçek sahibine verilmesini istedim. Vicdanım el vermedi onları alıp saklamak" dedi.

Cüzdan sahibi ise cüzdanın geri gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ayşe Demircan'a teşekkür etti.