1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bunlar kafatası milliyetçisi, bunlar ırkçı!
Bunlar kafatası milliyetçisi, bunlar ırkçı!

Bunlar kafatası milliyetçisi, bunlar ırkçı!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerine yönelik çalışmalarına Niğde'nin ardından Aksaray'da devam etti.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerine yönelik çalışmalarına Niğde'nin ardından Aksaray'da devam etti.

Aksaray Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, konuşmasına 12 Eylül halkoylamasında yüzde 76.7 oranında ''evet'' oyu veren Aksaraylılara teşekkür ederek başladı.

''3 Kasım'dan bugüne her seçimde siz bize çok güçlü destek verdiniz. Siz bize güvendiniz, bize itimat ettiniz, bizden hayır dualarınızı eksik etmediniz'' diyen Erdoğan, ''Biz, birbirimizle, lisan-ı hal ile, gönül diliyle konuşuruz. Biz, birbirimizle, Aksaray'da da makamı bulunan, Yunus Emre'nin süt gibi temiz Türkçesiyle konuşuruz'' diye konuştu.

Milletle aynı istikamete baktıklarını, aynı istikamette yürüdüklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

AK Parti milletin partisidir, AK Parti 81 vilayetin, 780 bin kilometrekarenin, birileri bir etnik unsurun adını ortaya atıyor, bir başkası 'sahillerin, kumsalların partisiyim' diyor, ama AK Parti 780 bin kilometrekarenin partisi, 74 milyonun partisidir. Çünkü biz hepinizi sevdik, ayırt etmedik. Biz, asla etnik milliyetçilikten yana olmadık. Kürt kardeşlerimin temsilcisi diye ortaya çıkanların Kürtlerle alakası yok. Bunların terör örgütüyle alakası var. Biz bugüne kadar, ret, inkar, asimilasyon bunların hepsini aştık, yıktık. Çünkü biz bütün imkanları sağladık, getirdik. Biz Güneydoğu'da da Doğu'da da her yerde Kürt kardeşlerimizin sorunların çözdük, çözüyoruz. ''

Aksaray'ın 10 yıl önceki halinin il görüntüsünde değil, kasaba, ilçe görüntüsünde olduğunu belirten Erdoğan, ''Şimdi Aksaray ne oldu, şimdi gerçek manada, adıyla, sanıyla her şeyi ile bir il oldu, daha da iyi, güzel olacak. İsmimiz de uyuyor değil mi? AK Parti, Aksaray'ın partisi'' dedi.

12 Haziran seçimlerinin AK Parti iktidarının başladıklarını bitirmek için yeni bir başlangıç olacağını ifade eden Erdoğan, ''12 Haziran, 2023 hedeflerimizin atılım noktası olacak. 12 Haziran, daha büyük projelerin, devasa yatırımların start alacağı tarih olacak. En önemlisi, 12 Haziran, yeni bir Anayasa için, demokrasi için, kardeşliğimizin daha da pekişmesi için, özellikle de çetelerle mücadele için bir milat olacak'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında muhalefet liderlerine de eleştirilerde bulundu. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sürekli kendisine hakaret ve küfür ettiğini belirtti ve şunları söyleri:

"Milliyetciyiz diyorlar değil mi? Bunlar kafatası milliyetçisi, bunlar ırkçı, dürüst değil. Ben MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, milliyetçilik milletini, vatanını sevmektir. Ben buradan Sayın Bahçeli'ye hakaret ettim mi, küfrettim mi? Sayın Bahçeli'nin işi, güçü bana hakaret etmek, küfretmek''

''Biz hayal konuşmuyoruz, yaptıklarımızı konuşuyoruz'' diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bay Kemal, Merkez Bankasındaki 95 milyar dolara sulanmış. 'Her aileye 600 lira dağıtacağım' diyor. Şimdi değişti 150 liraya düştü, 250 liraya çıktı. Şimdi de bin 200'e kadar dağıtacağım diyor. Bekara karı boşamak kolay, sırtında yumurta küfesi de yok, at atabildiğin kadar. Nerede ne istiyorlarsa veriyor. Elma isteyene elma, armut isteyene armut, yahu ilke olur ilke."

Siyasette dönen dolapların çok iyi görülmesi gerektiğini ve kurulan tezgahların çok iyi okunmasını isteyen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için ilk zamanlar 'yürüyen yalan' dediğini belirterek, ''Ama baktım ki yürümüyor, koşuyor. Koşan dedim. Ama o da olmadı, uçuyor, uçuyor. Çünkü televizyon programında bakıyorsunuz 'YÖK'ü kaldıracağım' diyor. Otuz dakika sonra ne diyor biliyor musunuz, 'Bedelli askerlikten alacağım parayı YÖK'e aktaracağım' diyor. YÖK kalktıysa niye oraya aktarıyorsun. Kalkan yere para aktarılır mı?'' diye konuştu.

Kaynak: AK Parti