1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bunun sonu halk ayaklanmasıdır!
Bunun sonu halk ayaklanmasıdır!

Bunun sonu halk ayaklanmasıdır!

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın kongre süreciyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Aydın “Polislerden yetki belgesi istenildi.

A+A-

Görüldüğü kadarıyla ellerinde bir yetki belgesi yok. Bunun bir talimatla yapıldığı anlaşılıyor. Noter de bu durumu tespit etti. Hem noterin tespiti hem polisin bu bariyerleri neden kurduklarına dair evrak gösterememeleri sadece bu işin bir emirle, talimatla yapıldığını gösteriyor. 

 

Bu 17-25 Aralık sonrası Türkiye manzarası. İktidarın bu ceberrut anlayışını protesto etmek için bu insanlar buraya geldi. O bakımdan iktidarın elini MHP kongresinden çekmesini istiyoruz. Bu işe karışmasınlar. Bu işi biz kendi demokratik düzenimiz içerisinde çözeceğiz. Yargıtay kendini bağladı. 

 

Kongre Haziran ayı içinde mutlaka yapılacaktır. İçimden bir kenara çekilip ağlamak geliyor. Türkiye’nin bu kadar tekelleşmesinin artık bir isyana dönüşeceğinin işaretidir bunlar. Zamanı gelir kurdukları saraylarının önünde milyonlar toplandığında o demokrasinin onlara ne kadar lazım olduğunu görürler. 

 

Zaten bütün diktatörler halkın ayaklanmasıyla gitmiştir. Bunun sonu halk ayaklanmasıdır. Böyle bir düzen olur mu? Adalet Bakanı'nın işi gücü yok MHP kongresinin içine girmiş dalıyor. Birde utanmadan ‘benim dahlim yok' diye açıklama yapıyor. Direk senin müdahalen ile telefonun ile işin bu noktaya geldiğini biz biliyoruz. O inançla sükûnetimizi muhafaza ediyoruz.”