1. YAZARLAR

  2. Mehmet Gören

  3. Burak defteri bir daha açılmamak üzere kapanmalı!
Mehmet Gören

Mehmet Gören

Yazarın Tüm Yazıları >

Burak defteri bir daha açılmamak üzere kapanmalı!

A+A-

Burak Yılmaz bilindiği üzere kulübe alacakları konusunda ihtar çekti ve spor gündemini de bir hayli meşgul etti. Açıklamalar da ardı ardına geldi tabi. Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki Burak Yılmaz yediği kaba en hafif tabiri ile tükürdü. Burak’ı Burak yapan Trabzonspor’u yeri geldiğinde kişisel hırslarına kurban vermekten çekinmeyen bu adama aslında bu rahatlığı bir yerde de taraftar olarak biz veriyoruz.

Bu ihtardan sonra Burak Yılmaz’ı antrenman sırasında tribüne çağırıp alkışlayan taraftarı da kınıyorum. Bu neyin alkışlamasıdır! Futbolcuyu kazanmak adına mı yoksa bu tür küstahlıklar için daha da cesaretlendirmek için mi? Burak ile yapılan sözleşmenin detaylarına bakan –zaten kulüp açıkladı- normal zeka seviyesine sahip her insan Burak’ın Trabzonspor’daki öncelikli amacının ne olduğunu zaten anlar. Futbolcunun alacağını istemesi en tabi hakkıdır ancak bu şekilde şuursuzca bir taleple olmamalı. Çin’den bir yolunu bulup kaçmaya çalışan bir futbolcunun nasıl bir sözleşmeyle Trabzonspor’a geldiğine bakın. İnsan az utanır sıkılır. Trabzonspor sevgisi yok mudur içinde tabi ki vardır ancak kişisel çıkarlarını da her zaman bu kulübün çıkarlarının önüne koyabilecek bir futbolcudur. Yaptığı son açıklamanın satır aralarında da aslında bunu görebilirsiniz.

Burak Yılmaz’ın Trabzonspor’a gelmesini hiç istemiyordum ve şimdi de gitmesini çok istiyorum açıkçası ki muhtemelen devre arası da gidecektir. Burak Yılmaz benim kafamda her an takımın ahengini bozabilecek, gruplaşmaya yol açabilecek ve Trabzonspor ruhunu yüreğinde tam anlamıyla taşıyamayacağını düşündüğüm bir futbolcu profilidir. Rodallega Burak Yılmaz’dan kat be kat daha kaliteli bir forvet ve Rodallega’nın en az Burak Yılmaz kadar değer görmesi gerektiğini de önceki bir yazımda söylemiştim.

Burak en büyük başarıyı Trabzonspor’da gösterdi. Bunun en büyük sebebi de takım halinde ona çalışıldığı için. Aynı şekilde Rodallega’ya çalışılsın eminim o da aynı başarıyı belki de daha fazlasını gösterir.  Burak Yılmaz tarzı oyuncular mevcuttur Trabzonspor’da ve bunlar da zamanı geldiğinde temizlenmelidir. Bu kulübe transfer yaparken gösteriş değil, profesyonellik ve futbol ahlakı göz önünde bulundurulmalıdır.

Artık bu saatten sonra Trabzonspor’da Burak Yılmaz defteri bir daha açılmamak üzere kapanmalıdır. Kulübün onca sıkıntısı varken camiaya kafa tutar gibi “Ben de o zaman paramı istiyorum” şeklinde yakışıksız bir harekette bulunmak hiçbir futbolcunun haddine değildir olmamalıdır. Zaten böyle bir Burak Yılmaz’ın Ünal Karaman gibi dosdoğru ve keskin çizgileri olan bir teknik adamla çalışması da çok zordur.

Önceki ve Sonraki Yazılar