1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Burak Yılmaz Kararını Verdi!
Burak Yılmaz Kararını Verdi!

Burak Yılmaz Kararını Verdi!

Yılmaz Nere Gidiyor...

A+A-

Transfer piyasasının gözde isimlerinden olan Burak Yılmaz, öncelikli olarak kariyerine Avrupa'da devam etmek istediğini söyledi. bazı teklifler aldığını ve bu teklifleri değerlendirme aşamasında olduğunu söyledi. Milli forvet, transferinin 1 hafta içerisinde netlik kazanacağını dile getirdi. Burak şunları söyledi:


"Tatil güzel geçiyor. Lig ve Milli Takım kampından sonra dinlenmeye çalışıyoruz. Yine de yoğun oluyor. Transfer gündemi var. Ailemi uzun zamandır görmüyordum; şimdi onlarla birlikteyim. Her şey çok güzel geçiyor benim için. İnşallah böyle devam eder."

"NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK"


"Milli Takım'da neler yapabileceğimizi hazırlık maçlarında gösterdik. Yeni bir heyecan, yeni bir takım ve yeni bir oluşum içerisindeyiz. Hem değişip hem gelişip hem de yarışmaya çalışacağız. Her şeyin çok olumlu gittiğini söyleyebilirim. Yeni hocamızın bize verdiği enerji çok pozitif yönde. Biz de ondan aldığımız bu enerjiyi sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Hazırlık maçlarının çok iyi geçtiğini düşünüyorum. Bir hazırlık maçı daha var. O maçı da iyi geçirip Hollanda'ya çok iyi bir şekilde gidebileceğimizi düşünüyorum."


"TRABZON BANA HAYATIMI GERİ VERDİ"


"Transferimle ilgili ilk defa konuşuyorum. Kimseye hiçbir şey söylemedim. Hep benim ağzımdan birşeyler yazılıp çiziliyor. En çok üzüldüğüm de Trabzonspor'da oynamak istemediğim yönündeki iddialar. Böyle bir şeyi hiçbir zaman söylemedim. Trabzonspor'un bana neler verdiğini, beni nerelere getirdiğini görüyorum. O yüzden böyle bir kelime ağzımdan çıkamaz. Bunu öncelikle taraftarlarımızın bilmesini isterim. Ben kulübümü çok seviyorum; çok gelişim ve değişim gösterdiğim, hayatımı bana geri veren bir yer. O yüzden Trabzonspor'a, Avni Aker Stadyumu'na çok şeyler borçluyum. Bu yüzden onlar güzel hedeflerin peşinden koştuğum yerler olarak kalacak."

"ŞENER VE GÜNEŞ'TEN İZİN İSTEDİM"


"Başkanım ve hocam ile konuştuğum doğru. Avrupa'da oynamak için onlardan izin istedim.

En büyük hayalim Avrupa'da kendimi daha çok geliştirebileceğim, iyi bir takımda oynamak. Bunu da başarabileceğimi düşünüyorum. Onlar da bana bu izni istemeyerek de olsa verdiler. Ben onların evladıyım. Birlikte çok yol aldık, beraber yürüdük. Onlara ne kazandırdığımı onlar biliyor tabii ki. Onlar da bana çok şeyler kazandırdı. O yüzden gönülsüz olarak izin aldım onlardan. Şu anda 1 hafta içinde ne olacağını göreceğiz. İyi şeyler oluyor benim hayatımda, inşallah bundan sonra da böyle devam eder. Şu an için beklemedeyim. Önüme güzel şeyler geliyor. Bunları en sonuna kadar görmek istiyorum. O yüzden bekliyorum. Trabzonspor'a, başta Şenol hocam ve başkanıma çok teşekkür ederim."

 

"SELÇUK İNAN KARDEŞİM GİBİDİR"

"Biz Selçuk İnan ile arkadaştan öte kardeş gibiyiz. Aynı duygular aynı temenniler benim içinde geçerli. O hayatta her şeyin en güzelini hak ediyor. Ben de bunları hak ediyorum. Her futbolcunun hayatında iniş-çıkışlar olabilir. Benimki çok gözle görülür oldu. Herkes gördü inişli-çıkışlı dönemlerimi. Belki bu geriden gelen genç oyuncular için bir örnek olur."

 

"RONALDO'YU BEĞENİYORUM"

"Brezilyalı Ronaldo'yu çok beğeniyorum. Cristiano Ronaldo'yu da çok beğeniyorum ama idolüm yok. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum."

 

"ŞAMPİYON OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ!"

"Trabzonspor'a transfer olduğum ilk yıl Türkiye Kupası'nı aldık. İkinci yılımda şampiyon olduk! En azından biz şampiyon olduğumuzu düşünüyoruz. 3. yılımda ilk defa Şampiyonlar Ligi'nde oynadım ve rekor kırarak gol kralı oldum. Alınacak başka kupa kalmadığını düşünüyorum. Trabzonspor'dan çok mutlu ayrılacağım. Eğer olursa tabii ki."