1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Burak Yılmaz'ı en çok üzen olay!
Burak Yılmaz'ı en çok üzen olay!

Burak Yılmaz'ı en çok üzen olay!

Trabzonspor'un genç yıldızı Burak Yılmaz, Avrupa'daki birinci hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'nde başarı olduğunu söyledi...

A+A-
Trabzonspor'un başarılı golcüsü Burak Yılmaz, yaptığı açıklamada, sözleşmesini uzatma konusunda yaptıkları görüşmeler de her şeyin yolunda gittiğini belirterek, "Şampiyonlar Ligi ön elemesi maçımız var. Orada ne olursa olsun ilk turu geçmek istiyoruz. Çünkü o turu geçersek UEFA'ya kalmaya hak kazanıyoruz. Ama bizim hedefimiz Şampiyonlar Ligi. O yüzden ilk hedefimiz ön eleme maçlarına hazırlanmak. Şu anda her şey iyi gidiyor. Keyifli çalışıyoruz" dedi.

"TAKIM RUHUNU YAKALAMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Burak, takım ruhunu yakalamaya çalıştıklarını da belirterek, "Takım ruhunu yakalamaya, daha doğrusu takım olmaya çalışıyoruz. Herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Yeni transferlerin hepsi hem futbolculukları, hem de karakterleriyle kendilerini ispatlamış isimler. Kendilerine tekrardan hoş geldiniz diyorum. İnşallah onlarında da desteği ile geçen seneki başarımızın üstüne koyup bu sene daha iyi yerlere geliriz" diye konuştu.

"BANA GÜVENENLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİM"

Geçtiğimiz sezon sergilediği performansta takım arkadaşlarının önemli katkısı olduğunu da ifade eden Burak, "Geçen sezonki performansımda takım arkadaşlarımın çok büyük etkisi vardı. O takımın ruhunu yakalayabilmek çok önemliydi ve biz onu yakalamıştık. Ama bu sene ayrılan arkadaşlarımız oldu. Tekrardan takım olmaya ve o ekip ruhunu yakalamaya çalışıyoruz. Yeni sezonda geçtiğimiz sezon olduğu gibi takımımın saha içerisinde en önemli oyuncularından bir tanesi olmak istiyorum. İnşallah bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

"SELÇUK VE UMUT'UN GİTMESİ BENİ OLUMSUZ ETKİLER"

Selçuk ve Umut'un takımdan ayrılmasına üzüldüğünü de vurgulayan Burak, "Selçuk ve Umut'un gitmesi beni olumsuz yönde etkiler bu doğru. Ama yeni gelen arkadaşlarımız ve eskiden çok iyi arkadaşlığımın bulunduğu futbolcular var. Yeni gelen oyuncularla birlikte birbirimizi tanıyarak, nasıl oyuncu olduğumuzu anlayarak, birbirimizin açığını kapatacağız. İnşallah en kısa zamanda bu sorunu hallederiz ve çok iyi bir takım oluruz" dedi.

"İKİNCİ SELÇUK VAKASI MI? DİYE ATILAN BAŞLIKLAR BENİ ÜZDÜ"

Burak, sözleşmesini uzatma konusunda görüşmelerin sürdüğünü de ifade ederek, "Sözleşmemi uzatmam konusunda bazı yerel gazetelerde, benimle alakalı olarak, 'Burak bize oyun mu yapıyor?" veya "İkinci Selçuk vakası mı?' diye başlıklar atılmış. Buna çok üzüldüm ben. Kulübün benden, 'Seninle en son görüşelim diye bir ricası olmuştu?' Bende bunu kabul ettim. Şu an için her şey olumlu yönde gidiyor. Kalmam konusunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

"61 NUMARALI FORMAYI BİR TRABZONLU GİYMELİ"

Burak, 61 numaralı formayı bir Trabzonlu'nun giymesi gerektiğini de belirterek, "61 numaralı formayı ben istemedim. Bana teklif eden de olmadı. O yüzden ben 17 numaralı forma da devam ediyorum. Ama 61 numaralı formayı giymek bir Trabzonlu oyuncuya yakışır diye düşünüyorum. 61 numaralı forma, hem taraftarlar için, hem kulüp için, hem de Trabzonlular için önemli bir değer. Onun için bu formayı Trabzonlu bir arkadaşın giymesini doğru buluyorum" şeklinde konuştu.