1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Burak Yılmaz'ın açıklamaları...
Burak Yılmaz'ın açıklamaları...

Burak Yılmaz'ın açıklamaları...

Neler söyledi?

A+A-

Burak Yılmaz Trabzonspor'un resmi sitesinde "Hırvatistan ile oynayacakları ilk maçın önemini bildiklerini ifade eden Burak, ''Sahada gerekli mücadeleyi verip inşallah iyi bir sonuç almak istiyoruz'' dedi.


Grupta play-off'a kalarak hedeflerinin ilk ayağını gerçekleştirdiklerini belirten başarılı golcü, ''Şimdi hedefimizin ikinci ayağı kaldı. Bu sıkıntılı dönemde bu maçın hem bizim, hem ülkemiz için ne anlama geldiğini biliyoruz. Sahada gerekli mücadeleyi verip, inşallah iyi bir sonuç almak istiyoruz. Hedefimiz bu jenerasyonun, bu takımın, bu futbolcuların, bu ay-yıldızlı formanın turnuvada olmasıdır. İnşallah üzerimize düşen görevi yapıp orada olacağız'' diye konuştu.


Burak bir soru üzerine, yeni bir jenerasyon olmalarının yanında aynı zamanda önemli bir yarışın içinde bulunduklarını, bu nedenle kamuoyunu oyun olarak tatmin edememiş olabileceklerini kaydederek, ''Birlikte 5-6 maç oynadık. Yavaş yavaş daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Bundan sonra hem iyi oyun hem de sonuç açısından daha iyi şeyler sunacağımızı düşünüyorum. Pek fazla vakit geçiremiyoruz, idman yapamıyoruz, birlikte olamıyoruz. Fazla birlikte olursak daha iyi oluruz. Maçla ilgili futbolcular olarak konuşuyor, toplantılar yapıyoruz. Sürekli maçı yaşıyoruz. Her şeyimizle maçı bekliyoruz. Bir an önce başlamasını istiyoruz. Biz her şeyin öneminin farkındayız'' yorumunu yaptı.


''Milli takımın en etkili silahı mısın?'' şeklindeki soruya ise milli futbolcu, ''İyi bir takımın iyi oyuncusuyum. Saha içinde çok etkili silahlarımız var. Arkadaşlarımla birlikte iyi uyum içerisindeyim. Hep beraber iyi uyum içinde olursak ben de Türk Milli Takımı'nın etkili silahlarından birisi olabilirim'' cevabını verdi.


Burak, play-off turunun geçilmesi halinde gidilecek 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine kendisini nasıl hazırladığı sorusuna da şöyle cevap verdi:


''Avrupa Şampiyonası'nı yaşamış arkadaşlarımız var, yaşamayanlar var. Birisi de benim. Ben de orada oynamayı çok istiyorum. Bu her futbolcunun hayalidir. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için önümüzde çok büyük bir fırsat. Hep beraber konuşarak çok iyi şekilde konsantre oluyoruz. Orada oynadığımız zaman hayatımızın değişebileceğini biliyoruz. Sadece bunu düşünerek konsantre oluyoruz. İnşallah Allah orada oynamayı nasip eder.''


Ayrıca Teknik Direktör Hiddink de Milli takımın forveti Burak Yılmaz'ın, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda yer alması gereken futbolculardan birisi olduğunu kaydederek, sporcunun gelişmesine katkı sağlamak için takipçisi olacağını kaydetti.


Bu yöndeki bir soruyu cevaplayan Hollandalı teknik adam, şunları söyledi:


''Yaptığımız konuşmaların en başında kendisine İngilizcesini geliştirmesini söyledim. Tabii ki bir oyuncuya rehberlik edebilirsiniz ama gelişimini sağlaması için en önemli şey kendisinin gelişmeye ne kadar istekli olduğu. Burak da bu konuda açık bir oyuncu. Gelişimiyle ilgili tavsiyelerde bulunuyorum. Şu anda profesyonel bir oyuncunun nasıl olması gerektiğini çok iyi biliyor. Bazen küçük hatalar yapabiliyor. Ama onun en sevdiğim özelliği, hiç vazgeçmiyor. İkili mücadelelerde çok cesur, hep hareketli. Kalbi çok geniş olan bir oyuncu. Gelecek sene Avrupa Şampiyonası'nda olmayı hak eden oyunculardan olduğunu düşünüyorum. Kendisini geliştirmesi için onu hep kovalayacağım, arkasından koşacağım, onunla uğraşacağım. Kendisine saygı duyuyorum. Onunla gurur duyuyorum, zor bir pozisyonda oynuyor.'' ifadelerine yer verdi.