1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. "Burası padişahlık mı?"
"Burası padişahlık mı?"

"Burası padişahlık mı?"

Trabzon basını neler yazdı...

A+A-

Trabzon'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

KARADENİZ: "Volkan'a kapak davası"

Türkiye'nin sevilen sanatçılarından Trabzonlu Konak'a şok. Suların Horon Yeri albümünün kapağındaki 3 kız kardeş ve fotoğrafı çeken Süleyman İskender, sanatçıya 45 bin liralık tazminat davası açtı.

KUZEY EKSPRES: "Honefter Geleneği"

Düzköy'ün Çayırbağı Beldesinde geleneksel olarak düzenlenen Honefter Yayla Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Horon halkalarında saatlerce dans eden yaylacılar, sahneye çıkan sanatçılarla daha da coştu.

TAKA: "Mutluluğu yarım kaldı"

Bu yıl Üniversite sınavını kazanan 19 yaşındaki Halime Öztürk, Akçaabat'ta yaya geçidinden karşıya geçmek isterken bir anda lüks bir cipin altında kaldı. Güzel Halime'nin cenazesinde evlatlık verildiği babasıyla, öz babasının gözyaşı dökmesi yürekleri yaktı.

TÜRKSESİ: "Çevre iÇin yollardalar"

Çevre gönüllüsü 2 bisikletçi, HES'lerin Doğu Karadeniz Bölgesi'nde neden olduğu çevre tahribatına dikkati çekmek iÇin bisikletle İstanbul'dan Artvin'e gidiyor.

KARADENİZ'DEN GÜNEBAKIŞ: "Burası padişahlık mı?"

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Meydan Parkı düzenlemesi sırasında kaldırılan büstler konusunu meclis gündemine taşımak iÇin önerge veren CHP Gurubu'na sert tepki gösterdi. İsim vermeden Eski Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nu eleştiren Gümrükçüoğlu, "Belediye başkanları meclis kararı olmadan dilediği yere büst koyamaz. Burası padişahlık mı?" dedi.

KARADENİZ'DE İLKHABER: "Rize'ye Çin'den gelin"

Rizeli genç, Çin'de tanıştığı bir bayanla Rize'de gerçekleştirdiği düğünle hayatını birleştirdi