1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bursa Heyeti Avrasya’yı Ziyaret Etti
Bursa Heyeti Avrasya’yı Ziyaret Etti

Bursa Heyeti Avrasya’yı Ziyaret Etti

Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Nuri Uğurlu ve Mercan Fuarcılık yöneticileri Avrasya Üniversitesini ziyaret ederek Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız ile makamında görüştüler.

A+A-

 10-14 Şubat 2016 tarihleri arasında Bursa’da ilk kez yapılacak olan ‘’Trabzon Kültür Günleri’’ etkinlikleri öncesinde Avrasya Üniversitesi’ni ziyaret eden Bursa Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Nuri Uğurlu, Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Demirci, Mercan Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mercan ve Genel Müdür Muhammet Mercan’dan oluşan heyet, ilk kez düzenlenecek olan ‘’Trabzon Kültür Günleri’’ ile ilgili Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız’a bilgi verdi. Başkan Uğurlu, bizim amacımız Trabzon markasını hemşerilerimizle birlikte Bursa’ya taşımaktır. Merinos Kültür Merkezinde 10-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğimize toplamda 1 milyon ziyaretçi gelmesini hedefliyoruz. Bu çalışmanın öncesinde Trabzon’daki kamu kurum ve kuruluşlarının fikir ve önerilerini almak için burada bulunuyoruz dedi.


Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız ise, Heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, kurum ve kuruluşların önerilerini almak için burada bulunmanız bizleri memnun etmiştir, dedi. Yıldız, Bursa şehrinin Anadolu coğrafyasındaki önemine değinerek Osmanlıya başkentlik yapmış bir şehir ve bu şehirde yüz binlerce Trabzonlu yaşıyor. Yapılacak olan etkinlikler Trabzon kültürünün yaşatılması adına çok önemli, bizlerde Avrasya Üniversitesi olarak bu çalışmalarınızda yanınızda olacağımızın sözünü veriyoruz. Bu vesileyle Bursa ilimizde yaşayan ailelerimize ve öğrencilerimize sesleniyorum, üniversite hayatınızı Trabzon’da geçirin. Kendi kültürünüzü yaşamak ve yaşatmak için bu çok önemli dedi.

Başkan Uğurlu Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız’a çiçek takdim etti.