1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Bursa'da "Karadeniz rüzgarı" esecek
Bursa'da "Karadeniz rüzgarı" esecek

Bursa'da "Karadeniz rüzgarı" esecek

Bursa Karadeniz Platformu tarafından...

A+A-

 Bursa Karadeniz Platformu tarafından 9-13 Aralık tarihlerinde düzenlenecek "Karadeniz Günleri'nin ilk gününde bir ton hamsi ikram edilecek.

Bursa'da, bazı hemşehri dernekleri tarafından 9-13 Aralık tarihlerinde düzenlenecek "Karadeniz Günleri" etkinliğinde hamsi ikram edilecek. 


Bursa Kastamonulular Derneği Başkanı İsmail Tiftik, etkinliği organize eden Bursa Karadeniz Platformu adına bir otelde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'da yıllardır "Karadeniz Günleri"nin yapıldığını, Bursa'da ise bu tür bir etkinliği ilk kez gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Tiftik, Karadeniz dernekleri olarak bir araya gelip bu organizasyonu hayata geçirmeye karar verdiklerini aktararak, etkinliğin katılımcıları kemençe, tulum, horon ve hamsiye doyuracağını dile getirdi. 
 
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) gerçekleştirilecek etkinliğin Karadenizlileri bir araya getireceğini anlatan Tiftik, "Etkinliğin ilk gününde bir ton hamsi ikram edeceğiz" dedi. 
 
Karadeniz Günleri'ne, Amasya, Artvin, Bayburt, Çorum, Düzce, Sakarya, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak ve Çankırı'dan davetliler de katılacak.