1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyük Gün Geldi!
Büyük Gün Geldi!

Büyük Gün Geldi!

Aziz Yıldırım Tüm Bildiklerini Anlatacak...

A+A-

Futbolda şike davasının 11'inci duruşmasına Aziz Yıldırım'ın açıklamalarının damga vurması bekleniyor.

 


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, en son yargılandığı duruşmada Mithat Halis'e söylediği "Bu dava şike davası değil. Perşembe günü her şeyi açıklayacağım" sözleri bugün açıklığa kavuşacak.

 

Aziz Yıldırım Trabzonsporlu yöneticilerin telefon dinlemelerine dahil olduğunu ıspatlayacağını söylemiş ve kayırları perşembe günü açıklayacağını söylemişti. ve o gün geldi. Bugün gerçekleşecek duruşmada Aziz Yıldırım'dan söz konusu iddialarını ıspatlaması bekleniyor.

 


İŞTE O İDDİALAR

- Aziz Yıldırım: Trabzonsporlu yöneticilerin dinlemelerden haberi olduğunu gösteren tapeleri Perşembe günü açıklayacağım.

 

- Aziz Yıldırım Mithat Halis'e sorular sordu. Ve Mithat Halis de, Fenerbahçe'den kimsenin Sivasspor'a Ankaragücü maçı için bir şey istemediğini söyledi.

 

- Aziz Yıldırım: Bu dava başka bir dava Perşembe gününü bekleyin. Bu bir şike davası olsaydı ben burada olmazdım. Davada yargılanan herkes gelsin buraya yüzleşelim hesaplaşalım o zaman.

 

- Aziz Yıldırım: Sadece biz yargılanıyor gibiyiz. 6 ay sonra geleceklerse hiç gelmesinler. Tüm Türk sporu burada yargılansın o zaman.

 

- Hakim: Bu talebi değerlendireceğiz. Onları da çağıracağız çapraz sorguya burada alalım.

 

- Aziz Yıldırım: Fenerbahçe dışındakiler neden buraya gelmiyorlar. Trabzonlular neden gelmiyorlar Neredeler onlar?

 

Mithat Halis ağlayarak verdiği savunmasında ise şunları söylemişti;

"Ben iddianameyi okumaya dahi gerek duymadım. Çünkü savcı ifademi dahi almadı Beni ciddiye almadılar. 80'de de siyasi davalarda yargılandım. Şimdi şike davasında yargılanmayı kendime yediremiyorum. Bu hayırlı bir dava değil.Suçlama ne? Kim kimi neyle suçluyor? Bileyim de cevap vereyim. İhalenin olduğu yerde temizlik olmaz. Futbol da buna dahil. Duyum almışlar. Ne duyumu burada herkes duyum alıyor. Duyum nedir ya ne duyumu? Değil telefon konuşmalarını kapı arkasındaki konuşmalarını dahi kabul ediyorum. Lanet olsun. Bu olaylarla ilgim yok, ayrıca şike de teşvik de yok... Teşvik, şike bahis için olur. Burada öyle bir bağ yok."